Prvýkrát v Amerike - 11/2016


Spomienka na prvé turné The Cure v USA


V polovici apríla 1980 sa The Cure vydali na úplne prvé turné po Spojených štátoch, ktoré zahŕňalo šesť vystúpení (podľa informácii na cure-concerts.de ich bolo 7) a slúžilo na propagáciu ich druhého albumu "Seventeen Seconds" a singla "A Forest". Robert, Lol, Simon a Matthieu začali svoje turné v Cherrly Hill, New Jersey, na sledovalo vystúpenie vo Washingtone, pokračovali troma (4) vystúpeniami v New Yorku, koncertom vo Philadelphii a celé miniturné zavŕšli koncertom v bostonskom klube The Underground.

Z knihy "Ten Imaginary Years":

Robert: "Síce sme v Severnej Amerike dosiahli takmer kultový status, no hrali sme len v New Yorku, vo Philadephii, Washingtone a Bostone. V newyorskom klube At Hurrah sme odohrali tri koncerty (15-16-17.4.1980) a to bolo tak všetko."

Simon: "Mali sme na to strašne malý rozpočet, ale užili sme si kopec zábavy. Namiesto piva sme si však v zákulisí dovolili Southern Comfort! (likér)"

Robert: "Boli to také prázdniny. Ešte aj vtedy sme robili všetko s vedomím, že to už asi nikdy viac nezažijeme, tak sme chodili spávať až o piatej ráno a vstávali o ôsmej, len aby sme z New Yorku zažili čo najviac."

Po návrate domov povedal Robert pre Record Mirror, ako boli v Amerike "bombardovaní ľuďmi, ktorí sa ich stále pýtali na to isté a všetci nám chceli potriasať rukou ... zrazu ste mali pocit, že vás celý ten rock´n´rollový výlet vyciciava a práve z toho sme sa snažili vymaniť."
Na druhej strane, Phil Sutcliffe z magazínu Sounds, ktorý správadzal kapelu v New Yorku, v článku "Somebody Get Me A Doctor" uviedol, že Robert sa všemožne snažil vyhnúť spoločnej fotografii s Debbie Harry.

Z knihy "Ten Imaginary Years":

Robert: "21.narodeniny som oslavoval v Bostone a po koncerte sme sa my štyria s Billom vybrali na nejakú párty, ktorú poriadal chlapík, ktorý pre nás točil nejaké video. Mali sme so sebou nejaké drogy. Pamätám si na telku a nejaké domáce videá. Totálne sme sa tam nudili a ten chlapík nás potom viezol späť na hotel v jeho malom Chrobákovi (VW Beetle) - nás piatich a ešte aj jeho priateľku!!

Bolo tam trochu plno, tak som vystúpil a sadol si na strechu - bolo 5 hodín ráno, tak sme si povedali, že by sme to mohli risknúť. Bill sa rozhodol šoférovať a vydal sa bez rozmyslu úplne zlou cestou. Keď si uvedomil, že jazdí neustále dookola, začal sa šialene smiať, neskôr až hystericky, zrazu dostal defekt, auto prudko zatočilo a ja som preletel cez kapotu.

Pokúsil som sa vymeniť koleso. Nevedel som, prečo som sa do toho pustil, no nedokázal som pochopiť, prečo sa mi nedarí dať dolu koleso, tak som do toho začal kopať. Až o pár sekúnd mi bolesť dosiahla mozog a vtedy som pochopil, v čom bol problém. Mal som pod ním palec. Úplne rozmiaždený. Neskôr som v noci dorazili do New Yorku, no skončili sme v Cape Cod, pretože Bill zasa zle odbočil! Ale nakoniec sme na letisko dorazili včas a chytili let do Londýna, aby sme vystúpili v Top Of The Pops."


post-punk.comthinking of the days that are no more

©2001-19 monghi