4 otázky - 07/2012


Z tlačovky s Robertom Smithom na festivale Vielles Charrues


Na festival Vielles Charrues ste sa vrátili po 10-tich rokoch, pozoruješ nejaké zmeny?
Je to tu omnoho lepšie a celkovo nejaké zvučnejšie.

Povedz nám niečo o Vašom novom gitaristovi, Reevesovi Gabrelsovi. Zmenil jeho príchod kapelu?
Myslím, že jadro kapely je v podstate 15 rokov nemenné: ja, Simon a Jason. Zdá sa, že Reeves priniesol len ďalšie pozitíva, len ešte viac rozšíril tú fantastickú dimenziu našej práce. V podsate len nahradil Porla Thompsona, ktorého som považoval za nenahraditeľného! Reeves je vlastne jedným z mála gitaristov, ktorí sú podľa mňa schopní zastať Porlov post. Viete, najlepšia zostava The Cure je jednoznačne 5-členná, s našim jadrom ešte druhý gitarista a klávesák.

Ako si prežíval opätovnú spoluprácu s Lolom Tolhurstom?
Viete, keď s niekým prestanete pracovať, tak je vždy príjemné sa po rokoch opäť s tou osobou stretnúť a zopakovať si to. Zistli sme, že sa nám to obom páči. Ale viacmenej som si istý, že šlo len o jednorázovú záležitosť, v tomto prípade turné "Reflections".

Minulý rok, keď si opúšťal pódium v londýnskej Royal Albert Hall, si sa rozlúčil so slovami, "vidíme sa pri ďalšej trojalbumovej revízii". Skutočne máš v pláne ďalšiu trilógiu?
Zasa neverte všetkému, čo kedy a kde poviem. Po tom, čo sme si toto leto opäť pripomenuli zopár starých kúskov, ma sem tam napadne, že by bolo vcelku zábavné zosnovať ďalšiu albumovú trilógiu, ale... veď som dodnes nedokončil editáciu "Reflections". Jasné, že sa raz do ďalšej trilógie pustíme, lenže ani len netuším, kedy to asi bude.

zdroj: welovemusic.frthinking of the days that are no more

©2001-19 monghi