A Girl In The Corner II. - 05/2015


Z rozhovorov s The Twilight Sad


James Graham: "Všetci sme veľmi veľkí fanúšikovia The Cure. Oni sú z tých, ktorí našu kapelu ovplyvnili najviac. To, že je Robert Smith našim fanúšikom, to sme sa dozvedeli od Stuarta Braithwaitea z Mogwai. Po vydaní nášho druhého albumu poslal Robertovi mail s textom, že v Škótsku "letí" kapela, ktorá by sa mu mohla páčiť. Robert mu odpovedal, že už je dávno fanúšikom. Poslali sme teda Robertovi našu novú nahrávku a on odpovedal, "JE TO NÁDHERNÉ". Vedeli sme, že na novom singly chceme výnimočnú b-stranu, takže Andy sa spýtal Roberta, či by pre nás niečo neurobil. Počuť niekoho, koho považujete za svojho hudobného hrdinu, ako prerobil jednu z našich skladieb a spieva slová, ktoré som napísal, to je tá najúžasnejšia vec, aká sa nám kedy stala."

zdroj: Drowned In SoundXS Noize: Ako k tomu došlo, že Robert Smith prespieval vašu skladbu?
James Graham:
Poznáme sa so Stewartom z Mogwai, ktorí koncertovali pred pár rokmi s The Cure a odvtedy sú v kontakte. V čase vydania nášho druhého albumu poslal Stewart Robertovi e-mail s textom, že je tu kapela, ktorá by sa mu mohla páčiť a že by mu mohol poslať nejaké nahrávky, ak by chcel. Robert mu odpovedal, že už je dávno ich fanúšikom a má od nich všetko. Stewart nám ukázal ten mail a my sme doslova padli na zadok!
Takže, Andy získal e-mail na Roberta a po dokončení novej nahrávky mu ju poslal. No a keď nám bolo jasné, čo chceme dosiahnuť s našim novým singlom, Andy mu poslal mail znova a spýtal sa ho, či by nemal záujem ísť do toho s nami. Súhlasil!

Xs Noize: Počul som ukážku, ktorá bola zverejnená online a znie to skutočne skvele.
JG:
Neviem, čo sme očakávali, že sa nám vráti späť, či urobí nejakú akustickú vec alebo niečo iné, ale on nám poslal kompletne sprodukovanú vec. Je to absolútne šialené, počuť ho spievať našu skladbu, úprimne, nemyslel som si, že to dopadne až takto. Postavil sa k tomu celému úplne nádherne. Čoskoro sa s ním stretneme, čo bude zaiste skvelé, zdá sa, že je to úplne skvelý a príjemný chlapík. Mať jeho rukopis na našej nahrávke, to je pre nás niečo absolútne výnimočné, úplne neskutočné a neuveriteľne vzrušujúce. Skladba bude odpremiérovaná v polovici mája, takže bude zaujímavé sledovať, čo sa s ňou bude diať.

Xs Noize: Myslíš, že si s Robertom skladbu aj niekde zahráte naživo?
JG:
Ak bude chcieť, tak určite. Ale potom ma Andy vyhodí z kapely a najme si jeho (smiech). Bolo by to úžasné, ale urobil už pre nás toho vskutku veľa. Ale ak by to bolo možné, okamžite by sme po tej šanci skočili. Spieva tú skladbu trochu inak, než ja, ale nedávno som sa na jednom koncerte pristihol, ako som to omylom spieval presne jeho štýlom. Brendan, náš klávesák, sa ma potom spýtal "Všimol si si, čo si urobil?". Povedal som mu, že áno, ale nemal som to v pláne, šlo to z vnútra.
Ľudia by mali poznať kapelu práve takto, no píšu nám, že nás objavili vďaka ľuďom, ktorí o nás píšu na facebook-u alebo podobne. Ak získame viac fanúšikov, bude to skvelé, ale už táto skutočnosť je asi vrcholom našej kariéry, je to proste úžasná vec a zároveň niečo, čo by sme nikdy neboli očakávali.

zdroj: Xs Noizethinking of the days that are no more

©2001-19 monghi