Prvoaprílový - 04/2010


Rozhovor, ktorý sa v skutočnosti nikdy neodohral


Robert, dlho sme ťa v Nemecku nevideli.
Vážne? Ale ja som v Nemecku často, teda viac súkromne, v posledných rokoch s The Cure veľmi nie.

Iba zopár ľudí vie, že si v Nemecku vlastne vyrastal. Povedz nám o tom viac.
V 1950-tych rokoch môj otec pracoval v jednej známej odevnej firme, v Marbach. Pár kilometrov od nášho domu v Höpfigheim. Veľkú noc ale trávili rodičia v anglickom Blackpoole, kde som sa narodil. Ale v Nemecku som strávil iba pár detských rokov, potom sa rodičia vrátili späť do Blackpoolu.

Aké máš teda spomienky na Höpfigheim a ako to, že hovoríš tak perfektne po nemecky?
No ďakujem. V Nemecku som strávil osem rokov. Höpfigheim je malá dedinka v Steinheime, bolo to hrozné. Ostatné decká ma nenávideli pre môj britský prízvuk. A samozrejme aj pre môj účes, keďže už v detstve vyzerali hrozne.

A kedy ťa teda opäť uvidíme v Nemecku?
Počas Veľkej noci, mám v pláne stráviť pár dní s mojimi známymi z Höpfigheimu. Ale s The Cure to tak skoro nebude... no rozhodne nie v Stuttgarte.

A prečo nie?
Na Stuttgart mám veľmi zlé spomienky.

To myslíš ten starý konflikt s DJ-om Daveom?
Vám to môže prísť ako stará záležitosť, ale mňa osobne to stále bolí...

A čo sa to teda vlastne stalo?
Na našom turné k albumu "Disintegration" som strávil chvíľu s DJ-om Daveom a ukázal mu môj súkromný album s fotografiami. Na turné k albumu "Wish", v roku 1992, som po koncerte zašiel do Schleyer Hall a všimol si plagát propagujúcu after-show párty s Daveom. Na plagáte bola moja fotka, ktorá nepochybne bola z toho spomenutého albumu. On mi ju proste ukradol a ja som si to vôbec nevšimol! Keď som sa potom vrátil domov, do Anglicka, tak som album skontroloval, fotografia tam chýbala.

A čo je na tom zlé? Bola to krádež?
Aj to, horšie však je, že Dave použil moju súkromnú fotografiu na propagáciu akcie bez môjho súhlasu! Bol som na nej neupravený, ráno v kúpelke, v tielku, ako si čistím zuby... úplne trápne.

Dave však tvrdí, že si mu tú fotografiu dal.
Klamstvo, klamstvo, čisté klamstvo. Klame, až sa práši! Ukradol ju, je totiž známy zlodej. Neuveriteľné! Toto sklamanie sa stalo základom skladby "This Is A Lie". Áno, táto skladba je venovaná práve DJ Daveovi!

Vie o tom vôbec?
Nemyslím si.. . Po súdnom spore, ktorý som viedol proti nemu v Stuttgarte som už o ňom nepočul a v živote s ním už nechcem mať nič spoločné.

Ale on ten súdny spor vyhral.
Pretože sfalšoval dôkazy a nevedel som dokázať, že fotku naozaj ukradol. Zúril som.

A potom prišla tá roztržka priamo v súdnej sieni...
Tak. Vyprovokoval ma. V nestráženej chvíli mi proste ukázal vztýčený prostredník. To už bolo na mňa priveľa, tak som ho zdrapol pod krk. V živote sa s ním už nechem rozprávať, ani ho vidieť a končím túto debatu.

Takže v Stuttgarte s kapelou už viac nevystúpiš?
Ak to má byť na mne, tak nie. Fanúšikovia nech sa poďakujú DJ-ovi Daveovi.

Aj tak ti ďakujeme za venovaný čas.

zdroj: stuttgart-schwarz.de, 01/04/2010thinking of the days that are no more

©2001-19 monghi