5 dôvodov, prečo milujeme The Cure - 04/2014


Pohovorme si o tom, prečo sú velikáni zhromaždení okolo Roberta Smitha (stále) takí úžasní
1. Robert Smith nie je taký utrápený, ako si všetci myslia

Často označovaný za vládcu indie depresie, no pritom frontman Robert Smith skomponoval jedny z najdojímavejších rozchodových skladieb všetkých čias ("Disintegration", "Pictures Of You", "InBetween Days"). Prekvapivo však, milostný život spokojného Bobbyho je úplne prostý: už od roku 1988 je ženatý so svojou láskou z detstva, Mary Poole. Oficiálne sú považovaní za najmilejší "gothický" pár: Robert stojí dokonca za inšpiráciou Tima Burtona v jeho filmovej postave Strihoruký Edward a Mary sa "zvykla obliekať ako čarodejnica, čím strašila malé deti".

2. Robert sa vekom nemení

Takmer všetci z kapely už majú dávno po 50-tke a v takom veku si väčšina rockerov nechá ostrihať svoje dlhé vlasy a s nepochopením sa dokonca začnú obliekať prakticky. Smithov svetovo preslávený účes - mastný, natupírovaný a dôkladne prepotený - je dnes ešte strapatejší, než kedykoľvek predtým, a k nemu stále patrí rúž na perách, rovnako ako očné šminky, ktorých sa tak dožadovala mládež v 1980-tych rokov. A to má dnes už 55.

3. Ich prvým náležitým frontmanom bol Peter O´Toole

Bohužiaľ, nie tá hviezda z legendárneho filmu "Lawrence z Arábie", no "futbalový démon a fanúšik Davida Bowieho" z rodného mesta kapely, z Crawley. Spieval s nimi zopár mesiacov v roku 1977, no potom odišiel pracovať do kibbutzu v Izraeli a všetko nechal na Smitha. Zbytok je už goth-popová história.

4. Majú tie najlepšie prezývky

Laurence 'Lol' Tolhurst stretol Smitha v čase, keď mali obaja 5 rokov, a počas 13 rokov fungovania v kapele hral na bicie a klávesy. V tom období sa kľúčovému členovi britskej apatickej popovej kapely nepovedalo inak, ako Lol.

5. Nikdy nenechajú svoje publikum nespokojné

Bestivalový, 32 skladbový, setlist kapely v roku 2011 trval dve a pol hodiny. Na jednom z ich poslednom turné zahrali kompletné tri albumy, spolu s prídavkami. Jasné, vstupenky na ich vystúpenia nie sú najlacnejšie, ale nemôžete poprieť, že za tie peniaze dostanete hneď niekoľko Robertov.

zdroj: TimeOutthinking of the days that are no more

©2001-19 monghi