Obscure - 18/08/2014


Andy Vella o novej knihe fotografii The Cure


Kniha obsahuje raritné a doteraz nezverejnené fotografie The Cure. Jej vydanie je plánované na september 2014.

Fotografie zozbieral oficiálny fotograf kapely, Andy Vella, a "Obscure" sa dočká svojho vydania 18.septembra. Predhovor ku knihe napísal Robert Smith osobne.

Smith sa vyjadril, že kniha je "príšerne zábavná, desivo úprimná a zvláštne melancholická."

Vella, inak spoluautor mnohých obalov albumov The Cure - vrátane "Faith", "The Top", "The Head On The Door", "Disintegration" a "Wish", spolupracuje s kapelou od roku 1981.

Fotografie v knihe zachytávajú štyri dekády fungovania The Cure a takisto obsahujú fotografie z tohtoročného koncertu v Royal Albert Hall.

"Od Roberta získavam niečo úplne iné, nakoľko ho poznám už veľmi dlho," povedal Vella pre Classic Rock. "Smerom k môjmu objektívu sa správa úplne inak, ako ostatní. Keď fotografujem iných, napr. na módnych prehliadkach, tak to beriem ako prácu za peniaze, ale s The Cure, to sú proste oni. Veľmi často ma neberú vážne: Boris Williams (niekdajší bubeník) po mne zvykol hádzať všemožné veci, zatiaľ čo Roger O´Donnell mi často tvrdí, že môj blesk nefunguje. Vo výsledku som tak schopný zachytiť kapelu ako sa zabáva spôsobom, ktorý bežne nevidieť."

"Hnevá ma, keď čítam o tom, že The Cure sú depresívni bastardi, pretože takí vôbec nie sú a myslím, že presne to sa mi podarilo zachytiť. Chcem, aby ich fanúšikovia The Cure videli tak, ako som ich videl ja. Nemáte problém vidieť na webe množstvo fotografii Roberta Smitha, ale problémom mediálnych záberov je skutočnosť, že vždy zachytávajú kapelu konkrétnym spôsobom. Toto je niečo iné: viac autentické."

"Myslím, že po zhliadnutí tejto knihy budú fanúšikovia milovať The Cure viac, než kedykoľvek predtým. Keď som zozbieral všetok materiál a dal to dohromady, pomyslel som si, "Je to až príliš veľa!", ale z tej zbierky cítiť neskutočnú silu. Nie je to snobské, ani škrobené: s každou ďalšou stránkou to pripomína dokument. A presne to som chcel dosiahnuť."


zdroj: Classic Rockthinking of the days that are no more

©2001-19 monghi