V štúdiu s The Cure - 02/2008


Goth-rockoví The Cure sa tešia zo svojho 13-teho albumu.


Všetci fanúšikovia The Cure zbystrite pozornosť. Bude lepšie, keď si nájdete nejaké drevo na poklepanie. Títo anglickí neštastníci si v prípade ich chystaného 13-teho štúdiového albumu radšej poprajú všetko zlé, len aby ich nevycicial - v príprave sú totiž hneď dva disky, na každom bude 13 skladieb a číslo "13" vlastne sprevádza celý proces. "Nikdy som nebol poverčivý," povie Robert Smith. "Splny Mesiaca mám zo všetkého najradšej."

Krstní otcovia pochmúrnosti nahrávajú album od leta, kedy sa presunuli na zrekonštruovanú farmu, Smith jej hovorí "obývaná", na anglickom vidieku. "Vonku je záhrada a stajne," dodáva. "Je to tu dosť nóbl." A nie je to ďaleko od chladných vôd kanála La Manche. Má Smith so sebou svoju neoprénovú súpravu a pôjde si zaplávať? "Už som sa tam bol pozrieť," povie s úškrnom. "Nie som dobrý plavec, až po pár pivách naberiem odvahu."

Aj keď album obsahuje aj poctivú dávku zúfalstva (Smith spomenul skladbu "Christmas Without You", ktorá je o smrti jeho blízkeho priateľa... "jedna z najsmutnejších vecí, aké sme kedy nahrali"), nakoniec spomenie, že album je ako celok "viac optimistickejší". Tie najrýchlejšie skladby pripomínajú maniakálny psycho rock a taká "Don´t Say Anything" v sebe zahŕňa pestrú paletu monštier a mimozemšťanov.

"Boli to mesiace plné zábavy," pokračuje. "Toľko srandy som si v štúdiu asi ešte nikdy neužil." Že by tento černokňažník melanchólie dosiahol šťastie? Zasmeje. "Budem šťastný, keď to dokončíme."

Všetko, čo zatiaľ vieme o albume:

Producent: Robert Smith
Štúdio: Parkgate Studio, Battle, England
Posledný album: The Cure (2004)
Nový albm: zatiaľ nepomenovaný, vyjde na jar tohto roka

zdroj: Blender, 19/02/2008thinking of the days that are no more

©2001-19 monghi