Robert o Amnesty International - 05/2005


Westside Studios, Londýn, 13.Máj 2005


"Médiam neustále posúvate informácie o tom, že mladí ľudia sú patetickí. Absolútne nie sú, nikdy v histórii ľudstva neboli mladí ľudia patetickí. Sú to totiž až príšerne najenergickejší ľudia na planéte, ale potrebujú sa vecí účastniť a hlavne ich tie veci musia lákať a byť pre ne nadšení. Odkedy spolupracujeme s Amnesty, obzvlášť v posledných rokoch, tak sme si všimli, že ak už sa raz ľudia dostanú do kontaktu s Amnesty a všetkým, čo s touto organizáciou súvisí, sú tým všetkým úplne fascinovaní... no a to "Nik by sa nemal trápiť voľbou... nik by sa nemal obťažovať voliť... ak pôjdem voliť, čo tým zmením?" ... je pekná blbosť. Aj jeden človek môže veci zmeniť."

"V každého živote sa vyskytne túžba urobiť si život po svojom, urobiť so životom niečo skutočne pozitívne a viem, že od kapely ako The Cure to vyznie divne, ale faktom je, že za tie roky sme to robili presne tak, robili sme to, čo sme robiť chceli a hlavne sme to robili spôsobom, ktorý dával ľuďom pocit radosti... a to je podstata žitia dobrého života a to je podstatou všetkého, o čo sa Amnesty snaží."

"Podporujem Amnesty nie preto, že by to bola voľba, ale preto, ako funguje svet. Myslím, že nastal správny čas, aby sa z Amnesty stalo globálne hnutie. Čoraz viac ľudí si uvedomuje, o čom Amnesty je a čo táto organizácia robí. Je potrebné, aby sa k Amnesty pripojilo viac a viac ľudí a ich hlas ešte viac zosilnel. S organizáciou spolupracujú milióny ľudí, ale je potrebné, aby ich boli bilióny. Je to veľmi dôležitá vec. Ľudské práva sú nadovšetko. Bez nich nemá život žiadnu hodnotu.

zdroj: amnesty.orgthinking of the days that are no more

©2001-19 monghi