Ako pôsobiť ako Robert Smith - 12/2012


Niekoľko tipov, ako urobiť život inšpiratívnejším...


Ako na to:

1. Čítať, čítať, čítať!
Hlavne v období svojej mladosti, kedy iné decká šaleli z popových spevákov a filmových hviezd, vyhľadával Robert Smith svojich obľúbených autorov. A deje sa tak aj v období jeho dospelosti; mnohé z jeho textov su postavené na konkrétnych knižných dielach, ako napr. "Charlotte Sometimes", ktorá vznikla na základe rovnomennej knihy Penelope Farmer. Skúste siahnuť po viac mysterióznejších knihách, rovnako ako po klasikách.

2. Píšte, píšte, píšte!
Okrem jeho hlasu, je Smith veľmi oceňovaným za svoje prekrásne texty. Skúste sem tam vo svojom voľnom čase poškúliť po nejakej tej poézii. Ak budete mať dostatok času, možno skomponujete aj nejakú hudbu a stvoríte pieseň!

3. Trénujte sa v pokore.
Smith nikdy nepodľahol vlastnej sláve a vo svojej podstate je veľmi zdvorilý. Buďte voči vášmu okoliu slušný a nehrajte sa na arogantného človeka! Ak pôsobíte v kapele, doprajte vašim spoluhráčom rovnakú mieru uznania, akú doprajete sebe.

4. Počúvajte hudbu The Cure.
Obzvlášť dva albumy, ktoré Smith považuje za svoje najobľúbenejšie: "Pornography" a "Disintegration". Skúste si niečo prečítať o pozadí týchto albumov a skladieb a objavíte tak ich hlbší význam.

5. Počúvajte hudbu, ktorá Smitha ovplyvnila.
Začnite s The Beatles, ktorí boli preňho veľkou inšpiráciou. Potom môžete presedlať na Siouxsie And The Banshees, s ktorými dokonca spolupracoval. K tým ďalším kapelám patria napr. The Stranglers a Joy Division.
*pozn. netreba zabúdať na Davida Bowieho

Tipy:
- ak sa mu snažíte podobať výzorom, číže biela pleť, očné šmynky, rúž na perách... v poriadku. Ale pamätajte, pokiaľ nevystupujete na pódiu, tak to príliš nepreháňajte.

- ďalší album, ktorý by vám mohol pomôcť pri štúdovaní Roberta Smitha je "The Top", album, na ktorom pracoval prevažne sám.

- preštudujte si rozhovory s Robertom, ktoré poskytol od začiatku kariéry The Cure. Vyhľadávaním na internete sa dostanete k rozsiahlym archívom.

Výstraha:
- udržte svoju vášeň na uzde. Chceme vám ukázať kúsok Roberta Smitha, nie Smitha s kúskami Vás.

wikihow.comthinking of the days that are no more

©2001-19 monghi