The Cure vo Wellingtone – 01/2012


David Maclenna vyprovokoval jam session s The Cure v cvičebni vo Wellingtone 3.augusta 1981.


Počul niekto o The Cure a ich jammovačke s miestnymi wellingtonskými kapelami počas jedinej noci v rámci turné začiatkom 1980-tych rokov? Celý príbeh sa šíril rokmi v rôznych formách, ale tento raz vám poviem, ako to bolo naozaj.

Písal sa 3.august 1981 a The Cure sa ocitli na Novom Zélande na ich druhom turné, kedy proklamovali práve vydaný tretí štúdiový album "Faith". Niektorí z nás, ktorí sme boli súčasťou wellingtonskej punk/undergroundovej scény, sa s kapelou spriatelili počas predchádzajúceho turné a ja sám som už dvakrát robil s Robertom rozhovor pre miestny magazín In Touch a takisto sme boli v listovom kontakte. Pobláznení, takí sme vtedy boli, sa pár z nás rozhodlo v nedeľu zbehnúť na koncert Palmerston North, no a záložný plán bol postavený na párty v mojom byte v Hay St, Oriental bay, kam sme mali namierené aj tak, keďže dva wellingtonské koncerty začínali až v utorok.

O veľkú párty nešlo, v podstate išlo len o členov miestnych kapiel, okrem tej mojej to boli ľudia z Beat Rhythm Fashion, Naked Spots Dance, Neoteric Tribesmen, no a okrem ostatných flákačov to boli ešte zopár ľudí z In Touch. The Cure so sebou vzali pár ľudí z ich štábu (vrátane Duda Petra Ulricha), rovnako ako zopár pív a iných substancii, ktoré pekne zdúvali.

O jednej ráno sme už všetci lietali v oblakoch, keď niekto z Neoterics navrhol, aby sme si šli zajammovať do ich skúšobne. Tak sme vyrazili, niektorí pešo, iní v aute The Cure. Tá skúšobňa bola v suteréne Clyde Quay School, smerom na Mt. Victoria.

Jammovačka bola neuveriteľne hlučná, ale bola to zábava (chudáci susedia!). The Neoterics si zahrali zopár skladieb s Lolom Tolhurstom z The Cure za bicími, následne zopár vlastných skladieb zahrali aj The Cure a zneli tam ako skutočná garážová kapela. Neskôr som si zahrali aj jednu zo skladieb mojej kapely, v ktorej si Robert Smith zahral na basse a Lol na bicích. Skončili sme asi o tretej ráno.

Niektorí z nás zavŕšili noc v hoteli na Oriental Parade, kde boli The Cure ubytovaní, kde sme zložili svoje unavené telá a do nekonečna počúvali surový mix ich nového singla "Charlotte Sometimes"... Čo si spomínam, vypadol som odtiaľ asi o pol siedmej ráno. To bola noc!

Kde The Cure následne nabrali energiu, aby následne odohrali oba vypredané koncerty vo wellingtonskej Town Hall ešte v ten večer, to vôbec neviem. Po druhom koncerte však Robert vyzeral absolútne zničene, no nebol jediný.

Zopár dobrodružstiev s The Cure sme zažil aj počas ich návštevy v roku 1984, ale o tom niekedy nabudúce!

Čo? The Cure a lokálne kapely Beat Rhythm Fashion, Naked Spots Dance, Neoteric Tribesmen a Domestic Blitz
Kde: Skúšobňa v Clyde Quay School, Wellington
Kedy? 3.august 1981

zdroj: nzherald.co.nzthinking of the days that are no more

©2001-19 monghi