Festivalové spomienky - 2004


Robert a letné hudobné festivaly


Athens Rock, Atény, Grécko (Júl 1985)
To bolo počas Head On The Door Tour, a bolo to po prvýkrát, čo kapela vo vtedajšej zostave hrala skutočne veľký koncert, v Olympic Stadium bolo vtedy asi 50 000 ľudí. Pár minút po začiatku došlo k výpadku prúdu, ale náš bubeník Boris hral stále ďalej. Dav začal spievať a vlastne odspieval celú skladbu. Bolo to čosi ohromujúce. Veľmi silný moment, mal som pocit, akoby sme sa dostali na úplne inú úroveň.

Glastonbury, UK (Jún 1990)
Vpredu skolaboval nejaký fanúšik. Niekto vtedy pribehol na pódium a povedal, že by sme mali požiadať dav, aby ustúpil, pretože tam potrebuje pristáť helikoptéra. Pomyslel som si, "počujem dobre?" Znelo to dosť divne a potom, to mi verte, počas "Fascination Street" sa pred nami zjavila helikoptéra. To bol neuveriteľne bizarný moment. Prinieslo to so sebou veľmi zmiešané pocity, pretože sme ani nevedeli, čo sa vlastne deje. Keď sme znovu začali hrať, nabralo to celé akúsi divnú energiu. Celé to bolo akési čudné.

Conegliano, Venice, Taliansko (Júl 2002)
Najväčší a najmokrejší lejak, aký som kedy zažil. Do davu padali obrovské kvapky dažďa, no my sme boli rozhodnutí hrať. Bohužiaľ, konštrukcia pódia začala návalu vody podliehať, museli sme všetko vybavenie presúvať na miesta, ktoré boli zakryté strechou. Fotografie z toho koncertu sú dosť bizarné. Hrali sme všetky tie vodou inšpirované skladby ako "The Drowning Man", "The Same Deep Water As You", dávali pozor na strechu, keďže zadnú plachtu odfúklo. Miestne noviny priniesli na druhý deň hlavnú správu v znení "Vzopreli sa bohom". Keď sme nakladali kamión s technikou pre ďalší koncerty, tak sme zo zosilňovčov odstraňovali litre vody! Všetko bolo zničené, ale stálo to za to...

KROQ, Island Invasion, Los Angeles (September 2003)
Kedykoľvek hráme na festivale s dobrý line-upom, tak sa vždy vyberiem na koncerty iných kapiel, no a toto bol jeden z najlepších festivalov, na ktorých som dovtedy bol. Festival mal nosnú tému, do ktorej zapadali staré kapely alternatívneho rocku, ako aj mladé kapely tými starými inšpirované. Bol to jeden z tých najradostnejších dní, aké má človek možnosť zažiť... Prišiel som hneď na začiatok a videl všetko, čo bolo v ponuke. Musel som vstať o čosi skôr, pretože hrali The Psychedelic Furs a The Bunnymen a tých som si rozhodne nechcel nechať ujsť, boli úchvatní. Bol to po rokoch prvý festival, ktorého som bol súčasťou a pripomínalo mi to komunitu, pretože line-up do seba úžasne zapadal.

Coachella, California (Máj 2004)
Na tomto festivale som pochopil, že na toto leto sa naozaj teším! Brilantný festival, skvelý výber kapiel hrajúcich skutočným hudobným fanúšikom a prekrásnom prostredí. Presne také čosi sme sa snažili dosiahnuť s The Curiosa Festivalom.

zdroj: Curiosa tour book 2004thinking of the days that are no more

©2001-19 monghi