Vyliečení - 12/1993


Robert o bývalých členoch The Cure


Michael Dempsey (1978 - 1979)
"Nebol som to len ja, kto vyhadzoval ľudí z kapely. Nie vždy to bola moja chyba. S Michaelom, v triu, sme boli malou kapelou. Nikdy sme nesnívali o tom, že by sme mesiac čo mesiac mali žiť z vreckového jeden druhého. Odkedy odišiel som ho zopár krát stretol (vrátane natáčania videa k znovunahratej "Boys Don´t Cry" v roku 1986) a celkom som si s ním rozumel, no žiť by som s ním nemohol. A takto je to s každým z ostatných."

Matthew Hartley (1979 - 1980)
"S ním to bolo asi najviac nestále priateľstvo. Ja, on a Simon sme sa zvykli z času na čas pobiť, opiť, válať sa v baroch po zemi. Austrálske turné znamenal definitívny koniec. Ale stále som s ním v kontakte. Dokonca prišiel za nami na turné a strávil s nami päť dní v našom autobuse."

Andy Anderson (1983 - 1984)
"Mal v sebe niečo zlé, dokonca často prepol a skončil vo väzení. Nám to vždy rozbilo všetky plány. A takisto mal množstvo osobných problémov. Ale aj jeho som odvtedy stretol a bol... vlastne všetci sú veľmi milí."

Roger O´Donnell (1988 - 1990)
"Roger bol s nami len chvíľu, no bohužiaľ to veľmi nefungovalo. Nedokázal sa zosúladiť s ostatnými z kapely. Ale so mnou osobne nemal žiaden problém, dokonca sme stále veľmi dobrými priateľmi."

Porl Thopmson (1978, 1984 -1993)
"Porl má tendenciu robiť si veci po svojom, má rád rôzne veci. Máme veľa spoločného, no takisto aj veľa "nespoločného". Má dokonca rád inú hudbu, než my, ale je výborný, pretože je na tej strane kapely, ktorej dôverujem, hlavne čo sa týka gitarových sól, tvrdosti... to všetko ovplyvnil Porl. Oženil sa s mojou sestrou, takže sme tým pádom rodina a vídame sa veľmi často. On sa vie ovládať a vedel, čo je pre kapelu najlepšie, lenže sa rozhodol odísť sám. Vlastne vo všetkom, čo sme urobili hral sólovu gitaru práve on. Dokonca aj v štúdiu. Nechali sme ho hrať skoro všetko a potom sme to vo finálnom mixe jednoducho nepoužili. Len sme to nahrali a potom urobili desať kópii z toho, kde bola jeho gitara najhlučnejšia."

Lol Tolhurst (1978 - 1989)
"Prečo by som sa mal cítiť vinný? V podstate sme spolu zažili v The Cure dobré časy, len dnes je to o nenávisti. Nemá to ale nič spoločné ani so mnou, ani so Simonom. My sme boli pod rovnakým tlakom ako on, ak nie ešte pod väčším... ak to on nezvládol a ovplyvnilo to jeho osobnosť, tak to moja chyba nie je."

zdroj: Vox, 12/1993thinking of the days that are no more

©2001-19 monghi