Rád by som bol sponzorovaný úradom NASA - 05/1996


Robert Smith o spozoringu a novom albume...


Aké bolo nahrávanie albumu?
Celý sme ho nahrali v dome Jane Seymourovej, je to v podstate vidiecke sídlo Tudorovcov, presne také, o akom spievali Blur. Skomponovali a nahrali sme ho počas jedného roka, vzali sme tam zo sebou celé štúdiové vybavenie a všetci v tom dome žili spoločne. Je ťažké si spomenúť, kedy sa presne nahrávalo. Začali sme to nahrávať ako akustický album, ale ako sa ukázalo, vôbec to nefungovalo. Takže sme skončili s albumom, ktorý je tichý a zahŕňa v sebe ako slákové kvarteto z Indie, tak aj dychovú kapelu z Kolumbie... Nie, ja v takom veľkom, vidieckom dome nežijem. Mám inak dvojmiestny víkendový dom, v ktorom som ešte nikdy nebol...

Často si vykresľovaný ako večný adolescent. Myslíš, že raz niekto napíše, že si nahral dospelácky album?
Myšlienka dospelosti mi príde falošná. Myslím, že tento album má svoju hĺbku, hlavne textovú, ale aj veci, cez ktoré vo vás dospelosť vyvolá obavu, tak ako je tomu vždy, nie? Ak je dospelosť o tom, akú farbu bude mať vaše ďalšie auto, tak potom, nie... my nikdy nebudeme dospelí. Album zahŕňa celú škálu nálad, od "Mint Car" a "Gone", ktoré sú v rezkejšom tempe, až po "Bare", ktorá v príjemne melancholickom rytme uzatvára celý album.

Si neslávne známy aj vďaka svoji teniskám. Nedostal si ponuku vytvoriť vlastnú "Bob Smith" značku tenisiek?
Nie, nikdy sme sponzorstvu nefandili. Hoci, raz sme mali stretnutie s ľuďmi z Guinnessu. Stretnutie sa rozbehlo, vypili sme množstvo ich produktov a skončili sme so súhlasom ohľadne podpisu zmluvy. Lenže na druhý deň ráno sme si to rozmysleli. Jediní, kým by som sa nechal sponzorovať, by boli ľudia z NASA.

Kúpil si si v poslednej dobe nejakú jungle nahrávku?
Počas nahrávania tohto albumu sme nahrali jeden jungle track, na ktorom som spieval s "west country" prízvukom. Ale napustili sme to ani našim priateľom. Nie som veľkým fanúšikom tohto štýlu. Počas nahrávania som počúval nové albumy od Supergrass a Radiohead.

Zdroj: Select Magazine, 05/1996

MTV NEWS 15.05.1996

Britská mope-rocková skupina The Cure sa po štyroch rokoch opäť vydala na cesty a svoj štart naplánovala na 2.júla vo Worcestery, Massachusetts, aby podporila svoj nový album "Wild Mood Swings". Vystupenky na niektoré vystúpenia sú už v predaji a predaj na ďalšie koncerty začne v piatok:
08.07.1996 New Jersey (Meadowland)
09.07.1996 Long Island (Nassau Coliseum)
13.07.1996 Auburn Hill, Detroit (Palace)

The Cure pre toto turné naskúšali viac ako 80 skladieb a okrem noviniek sa vrátia aj k takým ranným hitom, akým je skladba "Boys Don´t Cry". Nedávno som sa šéfa The Cure, Roberta Smitha, spýtala na jeho skladateľský prístup k novému albumu a tu je jeho odpoveď:
"Mal som pocit, že ak sa po textovej stránke vrátim pri tomto albume k tým istým témam, tak ho značne zredukujem. Tak som sa snažil písať o iných veciach, než o tých, ktoré ma napadajú, keď si bežne sadnem a schytím pero. Zo začiatku som mal menšie obavy, či to samotné skladby neoslabí, keďže netvorili jeden nosný celok. Ale toho pocitu som sa rýchle zbavil. Jednoducho som to hodnotil ako niečo, čo s našou hudbou a mojim spevom bude fungovať a čo zasa nie. Ale ten pocit spokojnosti, ak sa dielo vydarí, tak ako tento album, za to stojí."

Smith mimochodom kvôli zápalu dýchacích ciest zrušil niekoľko vystúpení v UK, no ako dodal, už je plne zotavený.

zdroj: MTVthinking of the days that are no more

©2001-19 monghi