4Tour 2008 - Európa - 04/2008


Jasonove zhodnotenie turné


Nestresovala ťa skutočnosť poznania, že ste takmer všade boli beznádejne vypredaní?
Jason:
Pred začatím hrania mám v sebe vždy zvýšený obsah adrenalínu, ale stres to rozhodne nie. Bolo to fakt skvelé zahrať si pred toľkými ľuďmi.

Kde si si teda hranie najviac užil?
Jason:
Užíval som si všetky koncerty, ale najviac sa mi to páčilo vo Varšave, Valencii, Berlíne, Ríme, Madride, Barcelone, Paríži a vo Wembley.

Na tomto turné sa použilo omnoho viac slučiek (loops) ako kedykoľvek predtým (očividne najmä kvôli neprítomnosti kláves). Ako si to cítil ty? Ešte stále je napriek tomu možné byť na pódiu spontánnym?
Jason:
No mne sa slučky páčia, dokonca vďaka nim zneli niektoré piesne úplne inak, ako keď sme ich hrávali v minulosti, a takisto je samozrejme stále možné byť spontánnym na pódiu, pokiaľ pozorne počúvam Robertove vokály, bassu a gitaru. Takže ak Robert zmení spev, prípadne Simon s Porlom hru na gitare, môžem s nimi improvizovať.

Na tomto turné sa tvoja hra stretla s veľmi pozitívnym ohlasom ako u kritiky, tak aj u fanúšikov a v podstate sa všetci zhodli, že toto bolo jedno z najlepších turné v histórií kapely. Ako si vysvetľuješ tieto reakcie, keď všetci sú si vedomí faktu, že zazneli iba tri nové skladby?
Jason:
My sme si jednoducho hranie užívali a nakoniec, hrali sme samé dobré skladby.

Často si bol videný, ako z publika sleduješ vystúpenie 65daysofstatic... ako hodnotíš ich vystúpenia? Aký to bol vlastne pocit stáť v publiku krátko pred vlastným vystúpením na pódium?
Jason:
Mne sa strašne páčia a rozhodne som preferoval sledovať ich z publika, pretože tam je lepší zvuk. Zároveň som si mohol skontrolovať zvuk v hale a mohol som tak lepšie nasať atmosféru celého miesta.

zdroj: Jason Cooper Forum, 15/04/2008thinking of the days that are no more

©2001-19 monghi