The Glove - 08/1983


Bleskový rozhovor so Stevom Severinom


Nadchli ste sa z The Creatures, teraz sú tu The Glove - ďalšia epizóda z nekonečnej ságy zábavu milujúceho priateľstva, ktorí stoja aj za úspechom Siouxsie And The Banshees.
Cestu úspechu s The Creatures si razia Siouxsie s Budgiem a na scéne sa opäť vo svojej maske, ako polovica The Cure, objavil aj Robert Smith, ktorý sa spojil s ostatkom The Banshees, Stevom Severinom, aby si navliekli náladovo čiernu "Rukavicu".

Prvým produktomm tejto nove aliancie je singel "Like An Animal", no debutový album je už na ceste. Nevyhnutnosťou v tomto smere budú rozhovory a promo akcie, no keďže Robert odletel s The Cure do Ameriky, tak naše otázky zodpovedal Steve Severin. Bohužiaľ tento hráč na bassu nie veľmi obľubuje rozhovory, čo dokazuje aj jeho vyjadrenie, "Uvedomil som si, že nemám rád poskytovanie rozhovorov, ako aj novinárov. Poskytujem ich skutočne len vtedy, keď mám čo povedať a je o čom hovoriť."

Tak dobre Steve, ako The Glove vlastne začali?
"Sme s Robertom jednoducho priatelia. Prvé nápady sme mali už v dobe, kedy sa počas "Join Hands" v roku 1979 pridal ku skupine, ale až teraz sme mali možnosť ich zrealizovať."

S objavením sa The Glove a s odlúčením sa The Creatures sa tu vynára jasná otázka - ide o koniec Siouxsie And The Banshees?
"Vôbec nie. So Siouxsie sme boli každý týždeň rozhodnutí, že to pustíme k vode, viete, že sú nejaké tie krízy, ako aj vždy je dôvod urobiť ďalšiu nahrávku."

Tak prečo vznikla potreba prísť s The Glove? Čo iné ti ponúka v porovnaní s The Banshees?
"To má viacero súvislostí, vždy sa objavia veci, ktoré jednoducho nemáte možnosť urobiť. Ide len o ďalší spôsob práce. A takisto je to nadšenie z práce s Robertom, pretože nám to ide skvele."

A akým hudobným štýlom sa toto šťastné spojenie prezentuje? Pilotný singel sa totiž stretol s rozpačitými reakciami. Hudobne to pripomína istý mix medzi Cure a Banshees, no chabé vokály z toho spravili menšie fiasko. Hoci na druhej strane, Smithove vokály dokázali zlepšiť každú nahrávku akýmsi strachom a emóciami. Steve sa stretol s podobnými reakciami.
"Každý, komu som album pustil, ho nepochopil dovtedy, kým si ho nevypočul dva, či trikrát, pretože je sám o sebe trochu zložitý. Nikdy som nebol schopný kategorizovať produkciu Siouxsie And The Banshees a v tomto prípade je to podobné. Viem si predstaviť ľudí, ktorým sa The Cure nepáčia, ale The Banshees celkom áno, ak si vypočujú toto, možno sa to zmení."

Asi ste si všimli, že rozprávanie s novinármi nepatrí do Stevenovej top 10-tky najpovzbudzujúcejších zážitkov. Evidentne ho nazujímajú ani žiadne vyhliadky na komerčný úspech The Glove.
"Je mi úplne jedno, že zo singlu nie je hit, ale bol by som zasa rád, keby ľudia album počúvali."

zdroj: Eleanor Levy 27/08/1983thinking of the days that are no more

©2001-19 monghi