Kiss Me Kiss Me Kiss Me - 1987


Robert: "Poviem vám, o čom je každá skladba, tak, ako to vnímam ja a nik iný."


The Kiss
"The Kiss" je o... mne. Jedno z mála rán v roku, kedy som sa zobudil a absolútne si nepamätal, čo všetko som cez noc povystrájal.

Catch
... veľmi pôvabná, mystická zaľúbená pieseň. Také niečo sa mi stáva dosť často, že zrazu stretnem ľudí, ktorých som nevidel celý rok.

Torture
"Torture" je o otroctve. Najlepšie do toho nevŕtať. A keď by nebola, tak je o mojom záujme v romantike anjelov. Také niečo tu existuje veky. Predstava anjela, anjela strážneho, anjela pomsty alebo anjela temnôt. Stretol som niekoľko ľudí, ktorí sú "anjelskí", no nemyslím si, že by ste mohli stretnúť niekoho, kto je anjelom. Je vždy zábavné, ako sa také čosi zvrtne do slangového pojmu, "Oh, ty si hotový anjel." Skutočne skvelá myšlienka, že niekto alebo niečo môže byť anjelské. Predstavu anjelov však v sebe starostlivo živým. Je to niečo ako poézia.

Why Can´t I Be You?
Tá skladba je o tom, čo mi niekto povedal. Rozprával som sa totiž s niekým, kto sa veľmi obával stretnutia so mnou. A ten niekto mi povedal, že by bol rád mnou. No a celé nasledujúce popoludnie som strávil premýšľaním, prečo som sa od neho vôbec ničím nelíšil. Nebolo totiž veľmi príjemné zistiť, že som si v podstate želal to isté, chcel som byť totiž ním. Dosť ironické, rovnako ako tá pieseň.

How Beautiful You Are...
Tento názov odkazuje na jednu z Baudelaireových poviedok. Túto skladbu som napísal už dávno, v čase, keď som tú poviedku čítal. Niekto mi dal knihy od Baudelaira, Rambeaua a Delaneya. Tak som si to znova všetko prečítal a dostal to zo seba von. Tuším ide o moju najobľúbenejšiu textovú kompozíciu.

Snakepit
"Snakepit" vychádza zo zážitku, ktorý sa mi stal minulý rok v Amerike. Slová sú absolútne jednoznačné. Jednoducho som si vyrazil niekam autom s pekne hlúpou dievčinou.

Hey you!!!
To je vyjadrenie stavu, ktorý zažijete ráno, kedy musíte proste vstať a pritom ste v noci do seba kopli viac pohárikov, ako ste mali. Jednoducho musíte vstať a ísť. "Uuuuufffff".

Just Like Heaven
Táto skladba je akýmsi premostením tohto albumu a albumu "The Head On The Door". Trochu pripomína "InBetween Days" a možno to tak bolo aj plánované, pretože ide o tú popovú stránku The Cure, ktorú mám veľmi rád. Pôvodne to bola zamilovaná pieseň, lenže skončí tak, že na konci o tú dievčinu prídem. Hmm... tak ako vždy.

All I Want
"All I Want" mala pôvodne začať slovami "All I Want/Is To Hold You Like A Doll", no čosi sa stalo a ja som "Doll" zmenil na "Dog". Je to jednoducho o nadradenosti voči druhému pohlaviu, tak ako to vždy chodí.

Hot Hot Hot
Tá je jednoducho o drogách.

One More Time
Táto skladba je o mojom strachu zo zomierania. Tak ako snáď u každého.

Like Cockatoos
Poznáte to, ste malý, je leto, posedávate pri ceste a zrazu príde búrka a začne liať ako z krhly. A vy pobehujete bosý v daždi a pod nohami sa vám robia bubliny. Neskôr zažijete čosi podobné, ale už ste veľký, všetko vám to príde ako sen, máte z toho zmätok, hľadíte do zeme, vidíte bubliny na ceste a je vám z toho do plaču. A o tomto pocite je táto skladba.

Icing Sugar
V podstate je to skladba o drogách, ale v tom humornejšom slova zmysle. "Hot Hot Hot!!!" vyznie ako klišé, ale "Icing Sugar" je viac ako "Ten tvoj úžasný drink ti rozširuje tvoje zelené oči."

The Perfect Girl
Jednoducho ozajstná láska.

A Thousand Hours
No, tu ide o nefalšovanú frustráciu. Jednoducho vidíte niečo, čo vám naozaj naštve, ale nič s tým nemôžete urobiť.

Shiver And Shake
Skladba o všetkých tých ľuďoch, ktorých neznášam. Hoci, jedna konkrétna osoba sa v nej určite nájde!

Fight
Myslel som si, že mať takú úžasnú skupinu a vyrastať s ľuďmi, ktorých si vážim, ma donúti ísť a niečo urobiť. Napadlo ma, "nikdy sme nenahrali pieseň, ktorá by ľudí v ich činoch povzbudila." Tá skladba je obrazom obdobia, kedy sme sa venovali niečomu, čo bolo trochu hymnické. Bol som veľmi pyšný na všetko, čo sme dovtedy urobili a bolo by od nás viac ako milé urobiť niečo, čím by sme vyprovokovali ľudí k činnosti. Urobiť niečo pozitívne. A je to zároveň najčudnejšia skladba, akú kedy Cure nahrali.

zdroj: Start Hits, USA, 1987thinking of the days that are no more

©2001-19 monghi