Schôdzka naslepo s Robertom Smithom - 02/1986


Odhadnúť Robertov hudobný vkus je priam zázrak. Presvedčil sa o tom aj redaktor nemeckého magazínu Sounds.


Dalo sa to predpokladať! Pozvanie boha Goth-u, Roberta Smitha, na schôdzku na slepo znamenalo veľký risk, ale nebolo to v štýle magazínov NME/Sounds, ktoré stretli totálne sťatého "tučného Boba"; výber skladieb spôsoboval všeobecne známemu mužovi temnôt narastajúce depresívne stavy jeho mysle. Líder The Cure vôbec nekrotil svoju nenávisť a šokujúci úsudok, pritom náš urazený nevinný reportér nemal absolútne nič spoločné s výberom skladieb...

Art Of Noise: "Legs"
"Kto? Art Of Noise? Uf. Tento typ intelektuálneho diska sa mi vôbec nepáči. Príde mi to, ako keby tú hudbu hrali roboti, nemá to žiadnu dušu. Ak už disko, tak jednoznačne Sister Sledge alebo čosi podobné. Na druhej strane, ak by som to počul včera na diskotéke, možno by som na to aj tancoval..."

Prince: "America" (12")
"Znie to ako Frankie Goes To Hollywood. Hmm, nezdá sa mi, že by som uhádol, kto to je. Prince? Ježiši Kriste, však to je čosi príšerné! A keby ešte vedel, ako blbo vyzerá... nie, je to úplný humus. Zapnite to blbé nahrávanie! Čau Prince! Počuješ ma? Môžem ti robiť psychiatra?

B-Side: "Cairo Night"
"Bŕŕŕ! To znie akoby David Byrne vymenil milenku a ožral sa niekde vo Francúzsku v Berlitz. No, možno to až také zlé nie je. Ako sa volá tá skupina? B-Side? Nikdy som o nich nepočul..."

Oingo Boingo: "Weird Science"
"Thomas Dolby? Nie? Tak čo je to potom? Bingo Boingo? Och, soundtrack. Všetko je to rovnaké, nie? Ale aj tak je tá skladba príšerná. Stretol som sa s babou, čo v tom filme hrala - má na to rovnaký názor, ako ja.“ (zlomyseľne sa zasmeje).

Pete Townshend: "Face to Face"
(po prvých tónoch) "Znie to ako Sweet, ale o niečo horšie. Alebo ako Glenn Tilbrook, keď má skrátené vlasy na polovicu a chce čosi vymačkať zo svojej novej skupiny s názvom Squeeze. No tak mi už povedzte, kto to príšerne jódluje... Pete Townshend? Čo vôbec na tomto svete robí Pete Townshend a čo chce s The Squeeze?

Charlie Sexton: "Beats So Lonely"
"Pane Bože! Zasa ďalší nudný americký odpad. Otrasné. Inak.. nie je to náhodou John Cougar Mellencamp? Ako sa tento volá? Charlie Sexton? Nikdy som o ňom nepočul. A dúfam, že už od neho nikdy nič počuť nebudem."

Woodentops: "Well Well Well"
"Sranda, znie to ako Suicide pred desiatimi rokmi. Ide o comeback alebo niečo podobné? Nie? The Woodentops? Niekto raz za mnou prišiel s tým, že sú fakt dobrou kapelou. Je to po prvýkrát, čo ich počujem, a všetko, čo môžem povedať je, že je to ešte horšie!"

Anne Pigalle: "He Stranger"
"Tak toto poznám, to je Anne Pigalle! Boli chvíle, kedy som jej hral skutočne zbožňoval. No táto skladba je hrozná. Myslím, že je ona je v pohode, ale svojim talentom mrhá na hlúpych melódiách!"

Paul McCartney: "Spies Like Us"
"Dedov nemôžem vystáť. On už má normálne šedivé vlasy! Ale je to jeho najlepšia skladba za posledné roky. Fakt! Ale až na záver - kde to zrýchľuje - tam totiž jasne ukazuje, aký dokáže byť opäť nevkusný. Ups! Teraz to znie ako Bo Diddley. Ale aj tak, z desiatich možných bodov by som mu dal päť. Všetky ostastné skladby na tejto kazete by nezískali ani bod. A odkážte tomu bastardovi, ktorí pre mňa zostavoval výber na tejto kazete, že nemá šancu byť niekedy DJ-om...."

Zdroj: ME/Sounds Germany, 02/1986thinking of the days that are no more

©2001-19 monghi