Cure 102 FM - Simon Gallup, 06/10/1990


Prepis pirátskeho vysielania The Cure, ktorým robili kampaň albumu remixov "Mixed Up".


Keď sa The Cure rozhodli vydať svoj revolučný album remixov, "Mixed Up", publicita sa prejavila svojími tradičnými formamy: nudné rozhovory, tv postsynchróny a množstvo jednotvárnych posluchových akcií, ktoré vyzerali až príliš slušivo. Chalani však urobili zopár intríg a prišli s absolútne úžasným nápadom predstaviť nové verzie skladieb prostredníctvom ich vlastného pirátskeho vysielania. Nanešťastie, prvý pokus narazil na technické problémy, takže len zopár šťastlivcov, ako vôbec niekto, malo šancu počuť vysielanie - takže pre vysielanie rádia "Son Of Cure FM" prizvala skupina amerického DJ-a, aby im pomohol v noci vysielať cez frekvenciu existujúcej londýnskej stanice. Aby sme zachovali ducha pirátskeho vysielania, fanzin Other Voices sa rozhodol prepísať kompletné vysielanie do tlačenej podoby a posunúť ho k našim čitateľom. Sami sme mali problémy - ťažko zrozumiteľná konverzácia a neohrabaný text, takže sme urobili menšiu editáciu, aby bol celok zrozumiteľnejší.

Takže sme naspäť v čase, je 6.októbra 1990, približne 22:00 londýnskeo času... účinkujú:
(D) = Denis McNamara
(C) = Chris "Bill" Parry
(S) = Simon Gallup

Na úvod relácie odznela "Never Enough"

D: CURE 102, tak to bola "Never Enough" a v skutočnosti ide o remix, ktorý bude súčasťou kolekcie "Mixed Up". Dobrý večer všetkým. Zdravím Londýn, moje meno je Denis McNamara, som z NY a pracujem pre tamojšiu lokálnu stanicu WDRE, ale dnes večer sa toto rádio volá "Cure 102" a radi by sme k prijímačom prizvali skutočne všetkých, a zároveň chceme dať všetkým na známosť, že The Cure tu budú s nami naživo v štúdiu a každý z členov skupiny sem prinesie nejakú hudbu, ktorú by rád pustil do éteru. Môžete nás počúvať na frekvencií 101.7, čo samozrejme dobre viete, pretože nás máte naladených, ale môžete poslať echo svojim priateľom a známym, aby si nás naladili takisto. Ideme naživo zo Stringfellow, Cure FM, a môžete nám zavolať, ale to už chceme poďakovať Darrenovi Butlerovi, ktorý nám zavolal z Wentworth Hill, je to tak správne? A ak dnes večer niečo zle vyslovím, tak to preto, že som z Noou Yauku, ale Darren sa nás spýtal, "Kedy budú zasa The Cure hrať v UK?". Viete čo? To sa opýtame chalanov z kapely, ktorí nám na túto otázku odpovedia o malú chvíľu, takže zostaňte naladení. Teraz však nasleduje skladba, ktorej originál pochádza z albumu "Kiss Me Kiss Me Kiss Me" a pokiaľ ste nikdy nepočuli "Just Like Heaven", máte túto šancu práve teraz, exkluzívne na Cure FM 102."

... odznie "Just Like Heaven" (dizzy mix)

Tu Cure 102, dobrý večer všetkým, 101.7 FM je frekvencia, ktorú ste si správne naladili, počúvate Cure rádio, naživo zo Stringfellow, ja som tu v NY .... (prerušenie)... Ups, ajaj! Niekto nám to vypol, môj producent nechtiac vypol vypínač, ale to je v poriadku, veď počúvate pirátske rádio, nie? Na linke už však máme Chrisa a Toma z Bishop's Stortford v Essexe, čo nám asi tak povedia, Bill?

C: Všetci chcú počuť zrejme nejaké raritky, ale myslím, že im pustíte niečo z cd "Entreat".

D: Jasné. Toto cd bolo nahraté vo Wembley a ja musím pripomenúť skutočnosť, že podstatnú časť turné odohrala skupina v Spojených štátoch a všetok materiál tohoto živého albumu pochádza z LP "Disintegration", takže pokračujeme na Cure 102 a nezabudnite nás odporučiť vašim priateľom.

... odznejú "Prayers For Rain" / "Untitled" z albumu "Entreat"

The Cure, nahratí naživo vo Wembley a toto je rádio Cure 102 a na vašom prijímači vysielame na frekvencií 101.7 FM. Moje meno je Denis McNamara a som tu s vami len v tento večer. Po mojej ľavici sedí Simon - budeme sa mu venovať o minútku. Robert sa za nami prehrabáva v cédečkách. Čaká nás kopec otázok - a ešte raz sa ospravedlňujem, ako niečo skomolím, pretože som v tejto geografickej oblasti zelenáč. Phil a Nick z Islingtonu by chceli poslať Robertovi tričko... takže chlapci, čo by ste mali urobiť je ísť na poštu a poslať to priamo Robertovi na 97 Charlotte Street, W1. No a Russ a Ian z Catfordu by pre zmenu chceli počuť "Bananafishbones". Naša odpoveď, "Nie". Ďalej tu máme komentár od Matthewa z Crouch Endu, ktorý odkazuje skupine, "Už nikdy nehrajte v Crystal Palace, pretože sa tam nedostal". A my sa prekvapene pýtame "A prečo si tam znova nezahrať?" Ešte niekto, kto sa na ten koncert nedostal? Greg z Ilfordu by chcel vedieť, či The Cure pripravia aj nejaké nové video - už je pripravené, bude to pokračovanie príbehu, ktorý skončil vo videoklipe "Close To Me", takže, ak sa na to pamätáte, chvíľu počkajte, ja vám o chvíľu priblížim, čo onedlho budete vidieť vo vašich bedniach. Kevin z Brentwoodu by chcel vedieť, či The Cure pracujú na nejakej videokompilácií. Odpoveď je "áno".
Moje meno je Denis McNamara z WDRE rádia v NY City a sprevádzam vás vysielaním stanice, ktorú už poznáte a zbožňujete, volá sa Q 102, ale dnes sme ju premenovali na CURE 102. A ako už viete, skupina sem navláčila kopec svojej obľúbenej muziky, ktorú vám dnes večer chcú púsťať, ale práve v tejto chvíli začína nový remix skladby, ktorá vstáva z histórie The Cure. Takže z rádia Cure 102 znie len pre vás nová verzia Primary.

... odznie "Primary" (red mix)

Dámy a páni, som Denis McNamara, som z NY, z rozhlasovej stanice WDRE a je mi potešením hosťovať dnes večer na rádiu CURE 102, naživo zo Stringfellow a práve máme v živom vstupe prvého z členom The Cure. Čau Simon.

S: Nazdar, všetko v pohode?

D: Skvelé, že ťa tu máme.

S: Díky :), je mi tu dobre.

D: A vitaj v pirátskom rádiu, ktoré vysiela naživo z Londýna. Môžeme to celé odpáliť, ja to tu musím obsluhovať a mám tu kopec prekvapení - kopec vecí z Mixed Up, nejaké zberteľské záležitosti, takže ja som pripravený pustiť tvoju prvú skladu, ktorú si vybral. Ale ešte predtým mi čosi vysvetli, každý má vybraté svoje skladby, aké kritéria museli spĺňať nahrávky, ktoré ste dnes so sebou priniesli?

S: Asi jediné - čosi zhrabnúť a vypadnúť s tým z domu sem, aspoň si myslím.

D: (smiech). Takže tvoja prvá voľba... je tu s nami Simon Gallup, toto bude The Pixies a skladba z ich posledného albumu "The Doolittle Collection". Si fanúšikom The Pixies?

S: Niekedy. Teda, niektoré z ich vecí sú fakt dobré, niektoré zasa, veď viete - je to ako u ostatných skupín, niektoré ich veci sú jednoducho sračky. Ale táto vec je fakt pecka. Trošku drsná.

D: Ok, ale predtým, ako to odpálime, skúsme niekomu zavolať.

S: Uf, jasné.

D: Daj číslo.

S: (smiech) mmm..8, 6... mmm, 2-4-7, 21-4

D: A ja musím ešte dodať, od Haseena Tenoshed, The Drowning Man - teda, neviem, či sa k tomu dostaneme, ale chceli sme to pustiť a Yasmin by rada venovala nejakú skladbu Stevovi, tak by to mohla byť trebárs Simonova prvá skladba, Alistair a Ollie zo Severného Londýnasi žiadajú "A Forest", ktorú si možno zahráme neskôr a haló, haló, Alistair a Ollie, odkážte všetkým vašim známym, že sme práve vo vysielaní. Stalo sa tak dnes večer a iba v tento večer na frekvencií 101.T FM. A mimochodom, prečo by nasledujúcu skladbu nemohol uviesť sám Simon...

S: Táto je venovaná mužstvu Arsenal, ktorí dnes vyhrali 2:0 (štrngot pohárov a piskot v pozadí)

D: Počúvate Cure 102 a tu sú už spomínaní The Pixies a ich "Debaser"

... odznie The Pixies "Debaser"

D: ...Pixies na Cure 102. Dobrý večer všetkým, vysielame naživo z utajenej lokácie na frekvencí 101.7. Pri mikrofóne je tu so mnou Simon Gallup z The Cure - mimochodom, sú tu všetci členovia The Cure. Je tu Robert, Paul, Perry a Boris, ktorý sa potuluje niekde na prízemí.

S: (smiech)

D: Cure FM naživo zo Stringfellow. A máme tu nejaké odkazy... Bill, čo mám teraz robiť? Prečo neprišiel Robert na koncert S.O? Aha, Shelleyan Orphan. Oni otvárali vaše koncerty v Amerike, je tak? Áno, Shelleyan Orphan. Oni tuším nahrávajú na labeli CBS, nie? Aha, nevieš. A dôvod, prečo Robert nešiel na ich koncert je ten, že je príliš hanblivý.

S: (hlasný smiech)

D: heh, to bolo pre Chin, správne som to vyslovil, nie? Ahoj Chin, vďaka, že nás počúvaš. Hmm... Phil a Jenny...

S: Povedz všetkým, odkiaľ je.

D: To mi Chin nepovedala... Enfield. Zdravím Enfield, sme radi že počúvate. Phil a Jenny z Enfieldu by chceli vedieť, či budete hrať v Brixton Academy - teda, či tam The Cure vystúpia.

C: To je celkom možné.

D: Je to možné, cítim sa ako tlmočník úžasných informácií. Otázka pre Roberta. Dostal si niekedy poštu od Chloe Leckie? A dostal si bábiku?

S: (stále sa smeje)

D: Odpoveď neistá. A tak si zahráme skladbu pre Ghost Trail z Doug, kde je vlastne Doug?

C: To je "Ghost Train Posse"

D: Ghost Train Posse. Jasné. Simon, máme nachytanú nejakú skladbu pre Doug?

S: Samo, bude to Tom Jones.

D: Tak Tom Jones

S: Áno, Tom Jones a "Promise Her Anything"

D: Ok, tak dáme disk do prehrávača. Si fanúšikom Toma Jonesa?

S: Ani nie, vlastne nie. Ale kedysi bol lepší chlapák ako teraz v tých jeho kožených nohaviciach, inak, má na nej príliš veľké gule.

D: (smiech)

S: A je Welšan

D: A prečo práve táto skladba?

S: Pretože táto skladba... No, asi 18 mesiacov som k skupine nepatril, a jediné, čo som vtedy robil, chodil som po krčmách. A mávali otvorené aj dopoludnia, to kvôli ožranom, vieš. Túto skladbu mali v jukeboxe, a my sme si ju púštali, keď sme boli ožratí, skoro vždy, a znela nám aj keď sme išli domov... vieš, keď musíš frajerke vysvetľovať všetky tie záležitosti. Prečo ideš neskoro a tak - a keď pustíš túto skladbu tak sa zrazu začnete objímať a tak ďalej... Je to viacúčelová záležitosť. Nervy drásajúci song, ale takisto dobrý "lepák".

D: Dobre, takže toto je Simon Gallup z The Cure, dnes večer nás počúvate na rádiu Cure 102 a teraz, dámy a páni, Mr. Tom Jones!

... odznie Tom Jones "Promise Her Anything"

D: Toto je po celú dnešnú noc Rádio Cure a šírime sa k vám z frekvencie 101.7 FM a samozrejme ideme...

S: Naživo zo Stringfellow.

D: Absolútne správne. Ak poznáte niekoho, kto je fanúšikom The Cure, toto je jedinečná príležitosť, dajte mu vedieť, nech si pustí rádio, pretože sme tu len na určitý čas, ako som sa už zmienil, v štúdiu máme všetkých členov skupiny a vy nám môžete zavolať. Ďakujeme všetkým, ktorý nám zavolali a ak je obsadené, skúšajte to ďalej, pretože máme už stovky telefonátov. Naše číslo je 08 60 237 214, a vzhľadom na spôsob nášho vysielania, máme k dispozícií len jednu jedinú linku, takže vás prosíme, buďte trpezliví, naozaj vás chceme z linky 08 60 237 214 počuť. Takže Simon, o pár týždňov sa na trhu objaví "Mixed Up", podia mňa je čas pustiť Toma Jonesa k vode a trochu sa zasa venovať novým remixom The Cure. Čo si pre nás nachystal?

S: No, "Close To Me". Myslím, že v Tomovom podaní by táto skladba znela vcelku dobre.

D: (smiech) Táto pieseň má aktuálne nový videoklip... uups, opäť ten nešťastný prepínač, sorry priatelia, toto je moja premiéra v úlohe nešikovného štúdiového technika. No, ale v tomto období by ste mali pracovať na novom videoklipe, ktorý by mal byť pokračovaním pôvodného videa "Close To Me", ktorý asi mnohí veľmi dobre poznajú. Je to tak správne, Simon?

S: Jasné, posledná vec, ktorú ste mohli vidieť v prvom videoklipe, je náš pád v šatníku z útesu do mora. No, a teraz uvidíte, čo sa stalo potom, ale viac vám o tom povedať nemôžem, veď viete ako to chodí. Ale účinkuje v ňom mnoho milých ľudí. (smiech)

D: (smiech) A zachoval sa váš rituál, točíte to opäť s Timom Popem?

S: Jasnačka, je lacný.

D: Vraj sa v klipe objaví aj on sám, ako mi povedal váš producent.

S: On sa už naučil rozprávať?

D: Samozrejme, myslím, že si to dosť dlho nacvičoval....

C: (spoza Mikea) Pôjde o originálne dielo Tima Popeho.

S: Jasné, prišiel, zapojil kábel a zapol nahrávanie, ha-ha-ha.

D: A to môže len na rádiu Cure 102

S: Dúfam, že vzal so sebou aj Lisu.

D: 101.7 je frekvencia, na ktorej nás počúvate, číslo k nám do štúdia je 08 60 237 214 a tebe Simon ďakujem za pokec ...

S: Neni zač.

D: ... a za venovaný čas.

S: Majte sa....

D: Takže priatelia, máme tu nový remix, vyjde na budúci pondelok, bude to ďalší singel z očakávanej kolekcie "Mixed Up" a toto je "Close To Me" na rádiu Cure 102.

... odznie "Close To Me" (closer mix)

D: Opäť sa vám hlási rádio Cure 102, ktoré vysiela iba dnes večer, takže ak ste niekto Cure fan a žijete v Stringfellow, tak mi objednajte a prineste z dola nejaký drink, dobre? A ak poznáte fanúšikov The Cure, povedzte im o našom vysielaní, pretože budeme vysielať už len chvíľu...

zdroj: internetthinking of the days that are no more

©2001-19 monghi