Faith - twitter listening party s Lolom Tolhurstom - 05/2020


Lol Tolhurst sa 30.mája 2020 zúčastnil online twitterovej posluchovej párty albumu "Faith", ktorú zorganizoval Tim Burges z kapely The Charlatans. Lol ku každej skladba napísal nejakú tú poznámku a pripojil zopár fotografii.


Holy Hour - miloval som ten moment, kedy som si ju po toľkých rokoch mohol zahrať na "Reflections" koncertoch v Sydney! Priam som sa nechal uniesť tou vlnou emócii po zaznení toho synth zvonu v samom závere skladby. Tu je fotografia, ktorá vznikla pred vstupom do Opery, pred "Reflections" koncertom.Inak, úprimne, radšej by som tento album odohral za bicími, keďže tak to bolo pôvodne a bolo by mi to príjemnejšie. Čím som starší, tým hrám na bicie radšej. Stáva sa z toho skutočne nádherná skúsenosť. Z bicích sa stala moja mantra.

Primary - prvá skladba, ktorú sme nahrali s dvoma bassgitarami. Myslím, že to boli šesťstrunová Fender VI a klasická štvorstrunová bassa. A je tam aj niekoľko elektronických bicích partov. To bol vlastne môj úvod do sveta elektronickej hudby. A rovnako tá skladba bola veľkým hitom.

Other Voices - Simonova bassa, v tejto skladbe, je úchvatná. Tak precízna, no rovnako funky. Natáčanie videa k tomuto singlu bolo veľmi zábavné, no strašidelné zároveň. Boli sme v akejsi klietke, do ktorej natlačili dym, aby svetlá zmäkli. Takmer sme sa zadusili!!

Som si istý, že dnes už viete, že sme so Simonom vypomáhali pri tomto albume aj s textami. Na niektoré verše som dodnes hrdý: "Come around at Christmas I really have to see you. Smile at me slyly, another festive compromise. But I live with desertion and eight million people ... "

Red Bus Studio ... tu sme nahrávali album FaithAll Cats Are Grey - určite som podľa nej nepomenoval svojho syna Graya! Ale táto skladba obsahuje môj najobľúbenejší beat, aký som kedy vytvoril na roto tomoch. Skladba má majestátnu akordovú postupnosť. Robert je v tomto skutočne skvelý.

Pokiaľ ide o text, spomínam si, že podkladom bola nevyličiteľná choroba mojej mamy a jej blížiaca sa smrť. Bola to mladá žena, ktorá počas druhej svetovej vojny žila v Londýne s mojím, o 4 roky starším bratom. Môj otec slúžil v námorníctve. Mama mi svojho času povedala, že "All Cats Are Grey" jej pripomína to obdobie a mne tá skladba zasa pripomína ju. Takže, takýto to má pôvod a nakoniec sa z toho stala veľmi mystická skladba :)

Fotka mojej mamy Daphne, za mlada. Pripomína mi Sylviu Path, hlavne očami. Priviedla ma k literatúre a umeniu. Môj syn Gray pomenoval jednu zo svojich gitár práve po svojej starej mame.The Funeral Party - keď mi zomrela mama, tak toto bola jedna z piesní, ktoré sme s Robertom a Simonom zahrali na jej pohrebe.
Tu sú moje poznámky pre "The Funeral Party" z koncertov "Reflections". Eb alebo C?? Ktorým sa to končí? Bez toho, aby som sedel za klávesami si to nepamätám. Už je to hrozne dávno :)Inak, pre "Reflections" koncerty som sa musel naučiť hrať klávesové party, keďže na albume som hral na bicích. Dnes zvládnem teda väčšinu klávesových a bicích partov z "Faith" albumu. Gitara nabudúce ... aj keď sa tak nestane!

Doubt - spomínam si na nahrávanie v pokroví štúdií na Abbey Road, s Mikom Hedgesom. Myslím, že toto bola Simonova skladba? Veľmi rýchla, takmer punková, pasuje k Simonovi. Pokiaľ šlo o "Reflections" koncerty, tam som si trochu musel zlepšiť fyzickú kondičku, kvôli tým veľmi rýchlym roto-tom efektom, riadny nápor na predlaktia a zápästia! Haha!The Drowning Man - jedna z mojich obľúbených na albume "Faith". Úžasné textové nápady, ktoré sú pre mňa vždy dôležité. Toto je presne ten typický Cure štýl, ktorý sme vybudovali na albumoch 17 Seconds, Faith a Pornography. Také tie vtieravé / Motorik bíty, ktoré tlačia a vypĺňajú rytmiku, čo vyvoláva pocit nehybnosti a pohybu súčasne. Začalo to s "A Forest" na "17 Seconds" albume.Faith - vlastne ústredný bod albumu, hlavne vďaka tomu, čo sa dialo, v tom čase, v našich životoch. Tá skladba je pre mňa akýmsi sumárom celého toho obdobia. Myslím, že hranie tej skladby, každý večer, malo pre nás katarzný účinok. Uzatvárať každý večer s "Faith", to bol veľmi emotívny moment.Uff ... toto počúvanie albumu bolo pre mňa veľmi emotívne! Ďakujem ...

zdroj: twitter.comthinking of the days that are no more

©2001-19 monghi