Romanca "Novej vlny" v Orient Expresse - 1986


Spomienka na slávnu cestu do Talianska Orient Expressom.


Keď s nami cestujú dievčatá berieme so sebou tony oblečenia

"Toto nečakané vzplanutie vlakovej romantiky nás stálo kopec peňazí," usmeje sa Robert Smith z The Cure, "ale bolo to až príliš lákavé. Jednoducho si nemôžete nechať ujsť príležitosť na výlet Orient Expressom, hlavne keď sú s vami dievčatá!" Tak sme šli na nástupište The Cure na rozlúčku zamávať a skúsiť si vypočuť nejaké zaľúbené štebotania.

Iný od všetkých ostatných vlakov

The Cure na svojich cestách vyskúšali veľa spôsobov prepravy. Keď zistili, že sa dá zjednať výlet Orient Expressom, Smith s kompániou ani na chvíľu nezaváhali. "Časť našej púte Orient Expressom prebehla v rovnakom čase, ako časť nášho turné po Taliansku," hovorí spokojný Robert. "Preprava celého sprievodu a materiálu nás stálo kopec peňazí, ale to je v pohode. Orient Express nie je len taký obyčajný vlak". Legendárny vlak vypúšťa dym a vyzerá prenádherne. Vlak začal premávať na prelome storočí a prešiel mnohými tvrdými skúškami. Chvíľu to vyzeralo, že má dni zrátané a skončí v múzeu, ale chvalabohu sa tak nakoniec nestalo. Chopil sa ho úspešný obchodník a ponúka ním cestovanie ľuďom, ktorí chcú cestovať odlišným spôsobom. "My sme tiež odlišní, kombinácia The Cure a Orient Expressu vyzerá dokonale," pokračuje Smith. "Ide hlavne o ten štýlový prepych a dekadentné kupé. Je to príjemná zmena oproti tým všetkým kajutám, lietadlám a nočným vlakom. Už sme tým všetkým otrávený. No a okrem toho, naše dievčatá si nechceli nechať újsť všetku túto zábavu."

Cestovali spolu s dievčatami

Nie je to nič výnimočné, keď s The Cure cestujú aj ich dievčatá. "The Cure veľa koncertujú," hovorí priateľka Roberta Smitha, Mary Poole. "Ak by sme sedeli len doma, nevideli by sme našich chlapcov aj polroka." Tak ako aj ostatné dievčatá, aj Mary dala v práci výpoveď a vydala sa na cesty so skupinou. "Učila som hendikepované deti," pokračuje, "ale keď sa The Cure stali ešte úspešnejší, nechcela som Roberta stratiť." Robertova sestra Janet je zároveň priateľkou gitaristu Porla Thompsona. Vzdala sa kariéry profesionálnej pianistky. Carol, priateľka bassgitaristu Simona Gallupa, zanechala prácu sekretárky, kým Lýdia sa vzdala práce servírky v bare, len aby mohla byť častejšie s klávesákom Lolom Tolhurstom. Bubeník Boris Williams zasa "uniesol" svoju priateľku Cynde z Americkej cestovnej kancelárie. V Orient Expresse sa cítime ako doma: Nová vlna a gangsterský glanc: Nič nemôže byť bláznivejšie.

Cure dievčatá s ich slávnymi chlapcami: Lydia, Lol, Mary, Robert, Simon, Carol, Porl, Janes, Boris & Cyndethinking of the days that are no more

©2001-19 monghi