"Liek" na 25 - ročné prekliatie objavený!


Poobhliadnutie za septembrovými koncertami v Mexiku - 09/2004.


Konečne sa to stalo. Pred 18 tisícovým publikom mohla byť skupina so strapatými vlasmi, v čiernom oblečení, s čiernymi očnými tieňmi a módnym červeným rúžom, konfrontovaná mexickým publikom, ktoré mohlo na vlastnej koži pocítiť, o čom je skutočný glam-gothický rock.

Sports Palace v Mexico City sa v minulú sobotu ukázalo ako to správne miesto na počúvanie skupiny, ktorá nemohla do jednej z "najväčších svetových metropol" doraziť bez problémov v plánovanom programe a strachu z lietania, no aj tak bola rozhodnutá splatiť 25 rokov starý dlh, a to hneď troma koncertnými večermi.

Pár minút po ôsmej vybehol Robert so skupinou, Simon Gallup (bassa), Perry Bamonte (gitara), Jason Cooper (bicie) a Roger O´Donnell (klávesy), na pódium, kde za skandovania publika, "the cure! the cure! the cure!", odpálili večer skladbou "Lost". Smith následne pridal darček v podobe "Fascination Street", ďalšej klasiky "Lovesong", nasledovanou "Siamese Twins". Nik z fanúšikov nečakal, že by sa vyliečil len živými verziami skladieb "Lullaby"a "Just Like Heaven". Veľkolepá scéna a úžasná hra svetiel nedokázali skryť skutočnosť, že skupina dala mexickým fanúšikom, ktorý vedeli, že The Cure tú budú iba na chvíľu, absolútne všetko. Nasledovala "The End Of The World" odspievaná 18 tisícovým davom, a nemohli samozrejme chýbať skladby ako "Inbetween Days", "Lovecats", či "Before Three". ďalšou pochúťkou večera bola "Labyrinth", ktorá poslúžila ako náhrada za "A Forest". Setlist nasledoval skladbami "Push", "Anniversary" a samozrejme, nedala sa vynechať skladba "The Promise", ktorá vlastne ohlásila koniec koncertu.

Fanúšikovia nenechali len tak skupinu odísť z pódia, štyri prídavky boli doslova nevyhnutné, a došlo aj na skladby "Why Can´t I Be You", či "Boy Don´t Cry", za ktorou nasledovalo už len smutné "Good Bye".

Takto The Cure dodržali prísľub predviesť svoju najlepšiu šou s 30-timi skladbami a zo svojho času venovali publiku celých 180 minút.

zdroj: Mexico City “Excelsior” Newspaper
vydané: 06/09/2004thinking of the days that are no more

©2001-19 monghi