Akty X - 04/06/1998


Vedeli ste, že Robert je vášnivým fanúšikom agentov Muldera a Scullyovej?


Prepis krátkeho rozhovoru s Robertom, ktorý bol odvysielaný v špeciálnej edícií magazínu Rocktropolis, venovanej premiére filmu X-Files:The Movie, v roku 1998.

Don Was: Nielenže Chris Carter a ja, sme fanúšikmi všetkých umelcov na tomto albume (soundtrack), ale všetci títo umelci sú fanúšikmi seriálu AktyX. Zvlášť Robert Smith z The Cure.

Robert: Áno, som veľkým fanúšikom tejto série. Čakám na chvíľu, kedy ďalšie časti vyjdú na videu a potom si všetky časti pozriem naraz, a budem ich pozerať stále znova a znova. Mám takto za sebou už dve série, ako každý v Amerike, a myslím že štvrtú sériu práve vysielajú v UK. Ale prvé tri časti už mám nahraté na videu. To preto, že ich nikdy nestihnem, nikdy neviem, kde práve budem, keď sa seriál vysiela, nemôžem sám sebe garantovať, že ho budem môcť pozerať. A to ma dosť štve, keď ho nemôžem časť po časti sledovať, pretože každá séria má svoju vnútornú logiku, a je to úžasne urobené. V každej časti je množstvo odkazov, takže keď zo série veľa častí vynecháte, nemáte šancu pochopiť, kto zohráva akú úlohu, či... veď viete, kto má predpoklad byť nakoniec tým zlým. Takže, jasnačka, som veľkým fanúšikom seriálu.

Spýtali sme sa Roberta, či verí v "Teóriu konšpirácie" a v únosy ľudí mimozenšťanmi.
Musím priznať, že tomu veľmi neverím, hlavne nie tomu fenoménu s únosmi, podľa mňa ide o jasný podvod. Podľa mňa ide skôr o akýsi vnútorný stav mysle, nie o niečo mimo našej reality. Na druhej strane, ide tu o veci, s ktorými mám trošku problém, nechcem byť cynický, ale, skúšal som sa vžiť do polohy Muldera, teraz mám na mysli skladbu "More Than This“, ktorú som napísal, ktorá vlastne pojednáva o tom, že v každom z nás je hlboko ukrytá túžba a pocit, že chcete v živote čosi viac, viete, chcete zažiť trochu iné veci, ako bežne zažívate, a chcete v ne veriť, pretože dokážu urobiť život zaujímavejším a vzrušujúcejším. Nanešťastie, časť mojej osobnosti má pocit, že nič viac, okrem všednej, jednotvárnej reality nie je. Takže je vo mne akési vnútorné napätie a keď sledujem Akty X, tak sa cítim skutočne skvele, pretože som schopný zahodiť svoju "nevieru" a totálne sa do deja ponoriť.

Čo sa týka toho množstva záležitostí s mimozemšťanmi, hlavne ako sa dej seriálu začne vyvíjať, mám pocit, že sa táto otázka stala ústrednou myšlienkou seriálu. Predstava, alebo skutočnosť, "žijú medzi nami", viete, s tým sa veľmi nestotožňujem. Ale v globále je celá myšlienka teórie konšpirácie, o tom, čo sa má stať, celkom vierohodná. Je to o tom, že nikdy neviete, čo sa môže stať, a preto verím, že čosi také, ako AktyX existuje, možno aj preto, že to nemáte šancu zistiť. Nemyslím si, že je vôbec niekto, kto vie, čo všetko sa stane. Predpokladám, že väčšina problémov tkvie v tom, že vládam nemôžete úplne veriť, pretože určite skrývajú množstvo tajomstiev, tí ľudia sú zúfalí vo všetkom, čo robia, ale nechce sa mi veriť, že vedia skoordinovať také množstvo ľudí a udržať ich všetkých v tichosti.thinking of the days that are no more

©2001-19 monghi