Simon, Jason a Robert o nahrávaní albumu


Májové vydanie magazínu Mojo prinieslo krátky report o nahrávaní nového albumu The Cure. A že to nebola prechádzka rúžovou záhradou, to dokazujú hlavne Simonove slová.


"Prekvapivo, skupina, ktorá je hudobne svetoznáma vďaka "úrodnému" pocitu úzkosti a beznádeje, je momentálne až temperamentne naladená. "Nový album bude geniálny", hovorí bassgitarista Simon Gallup. "Pred Vianocami sme nahrávali demá v štúdiách Olympic, no a práve finišujeme s finálnym nahrávaním". A ponúka ďalšie detaily, "Nebude to nič v štýle predošlých Cure záležitostí. Predtým sme zvykli nahrať inštrumentálne verzie a potom sme nechali Roberta nahrávať vokály. Tentoraz však všetko hrala celá kapela spolu."

Dôvodom takejto zmeny prístupu k nahrávaniu je Ross Robinson, celoživotný fanúšik The Cure a producent megaúspešných kapiel ako Korn, Slipknot a Limp Bizkit. Minulý rok, po tom, čo po 20-tich rokov skončili The Cure s Polydorom, prešli k Robinsonovej vplyvnej nezávislej spoločnosti, I Am Recordings.

"Fakt som mu chcel v prvom momente rozbiť držku", vysvetľuje Gallup "Vyžmýkal z nás abolútne všetko, šiel na maximum. Povedal, že chce vidieť krvácať moje prsty, a po tom, čo som si myslel, že už hrám fakt skvele, povedal: "Nevidím, že by si plakal!" Bolo ťažké zistiť, čo z nás chcel dostať, ale dosiahol to, čo chcel."

Robinsonovo rozhodnutie vyťažiť z The Cure to najlepšie, viedlo k vytvoreniu rebríčka, v ktorom bol zaregistrovaný každý člen skupiny a získaval body za jednotlivé skladby. "Postavil sa pred vás", vysvetľuje Gallup "a museli ste mu povedať, či si myslíte, že by ste to dokázali lepšie."
Bubeník Jason Cooper tieto slová len potvrdzuje, "V jednu noc ma nechal hrať od polnoci do štvrtej rána jednu jedinú skladbu. Musel som hrať až dovtedy, kým zo mňa nedostal to, čo chcel."

Zakladateľ skupiny, Robert Smith, mal tradične všetko pod virtuálnou kontrolou. Pocítil aj on tvrdosť Robinsonove ruky?
"Toto bolo to najlepšie nahrávanie, aké som kedy zažil. Viete, nie som ten typ, ktorý núti každého robiť dané veci znovu a znovu, ale tentoraz sa mi páčilo byť členom skupiny. S Rossom sa pracuje absolúte naplno, ale ten tlak mi vyhovoval."

zdroj: Mojo Magazine
autor: Johny Blackthinking of the days that are no more

©2001-19 monghi