I AM / GEFFEN RECORDS : Nový album The Cure vychádza 29. júna


Vydavateľstvo Geffen Records vydalo pred pár dňami oficiálne vyhlásenie k vydaniu nového albumu The Cure.


Santa Monica, Kalifornia, 10.máj 2004 - The Cure predstavili svoje plány týkajúce sa letného turné po USA. The Curiosa Festival štartuje 24.júla vo West Palm Beach na Floride a pokračuje až do konca augusta (dátumy zastávok nájdete na konci článku). Zoznam hlavných interpretov zahŕňa The Cure, Interpol, the Rapture a Mogwai. Festival bude mať aj druhú scénu, na ktorej svoj talent predvedú Muse, Thursday, Cursive, Melissa Auf Der Maur, Cooper Temple Clause a Head Automatica. Účinkujúci na druhej scéne sa budú obmieňať počas celej festivalovej šnúry.

The Cure sa pred pár dňami vrátili do rodnej Británii, majúc za sebou úspešnú jazdu po Spojených štátoch, kde predstavili debutový singel nového albumu "The End Of The World" vo Večernej šou Jay Lena a na druhý deň vystúpili pred 50 000-ovým publikom na Coachella Festivalu v Indiu, v Kalifornii.

Nový disk kapely, nesúci rovnaké meno, bude v poradí trinástym štúdiovým počinom a zároveň ich novinkou od posledného albumu "Bloodflowers" z roku 2000. The Cure ho nahrávali londýnskych štúdiach Olympic, spolu s producentom Rossom Robinsonom (Korn, Limp Bizkit, At The Drive In) a na pultoch predaní sa objaví 29. júna pod značkou Robinsonovho labelu I Am Records, prostredníctvom vydavateľstva Geffen Records.

Ako vždy pod vedením gitaristu a speváka Roberta Smitha, tvorí súčasnú zostavu kapely (v nezmenenej podobe od roku 1994), dlhoročný bassák Simon Gallup, gitarista Perry Bamonte, bubeník Jason Cooper a klávesák Roger O´Donnell. Stále populárni, s fanúšikmi po celom svete, sa kapela momentálne teší masívnemu znovuoživenému záujmu o ich produkciu. Začiatkom roka vydala Fiction Records kompiláciu nahrávok The Cure, Join the Dots: B-sides & Rarities 1978- 2001, 4-diskový box set obsahujúci 70 skladieb. V posledných mesiacoch sa Smith vrhol na rôzne hudobné žánre, výsledkom čoho bola spolupráca na skladbách "All Of This" s Blink 182, "Truth Is" z nového cd Tweaker a na tanečnom vypalováku Jack Juniora "Da Hype". Skupina 311 dosiahla prvú priečku americkej rockovej hitparády s coververziou "Love Song" od The Cure, ktorá je súčasťou soundtracku k filmu "50 First Dates" a možstvo nových skupín ako Interpol, the Rapture a Hot Hot Heat! sa nechali počuť o ich obdive ku skupine The Cure.

The Cure sa sformovali v južnom Anglicku ako "Easy Cure" v roku 1976. V roku 1978 slovo "Easy" z názvu zmizlo a The Cure podpísali zmluvu so spoločnosťou Fiction. V máji 1979 vychádza, s nadšeným prijatím, ich debutový album "Three Imaginary Boys".

Ďalšie medzníky The Cure tvoria albumy Pornography (1982), The Head on the Door (1985), Kiss Me Kiss Me Kiss Me (1987), Disintegration (1989), Wish (1992), Wild Mood Swings (1996) and na Grammy nominovaný Bloodflowers (2000).

Tu je zoznam zastávok šnúry The Curiosa Festival 2004. V krátkom čase budú pridané ďalšie vystúpenia.

July 24th West Palm Beach, FL
July 25th Tampa, FL
July 28th Nashville, TN
July 29th Atlanta, GA
July 31st New York, NY
August 1st Camden, NJ
August 3rd Cincinnati, OH
August 4th Cleveland, OH
August 7th Boston, MA
August 11th Detroit, MI
August 12th Chicago, IL
August 14th Dallas, TX
August 15th Houston, TX
August 17th Denver, CO
August 18th Salt Lake City, UT
August 27th Los Angeles, CAthinking of the days that are no more

©2001-19 monghi