Close To Me


Ako Robert vníma skladbu "Close To Me"? To nám vysvetlí vo svojej krátkej úvahe, ktorá z jeho úst vyšla krátko po dokončení nahrávania vecí pre Greatest Hits (2001).


"Je to hrozné, pretože zo všetkých našich skladieb, ktoré sme napísali, práve "Close To Me" sa mi od začiatku nejavila ako jedna z našich najlepších skladieb. Bol to trošku bizarný moment nahrávania (The Head On The Door), počas ktorého stále nebolo isté jej miesto na albume. Až v momente keď som nahrával vokály a produkcia sa stávala skutočne extrémnou, ten klaustrofobický zvuk jej dodával život. Do tej chvíle to bola priemerná skladba.
Videoklip bol tiež dobrým zásahom. Je to jeden z mála videoklipov, ktoré sa stále hrávajú. Navrhol som Timovi natočiť to v skrini na vrchole útesu kvôli tomu nepríjemnému pocitu a myslím si, že to The Cure určitým spôsobom zabetónovalo. Len čo sme video dokončili, stal sa klasikou - často označované ako "skriňové".
Naživo bola zaraďovaná do sekcie prídavkov. Je to jedna zo skladieb, pri ktorej nemôžem hrať na žiadny nástroj, takže tým dostávam šancu vziať do rúk mikrofón a robiť zo seba blázna. Tanec? No, pri dve a pol hodinovom sete je málo možností na nejaké tanečné pohyby (smiech). Koncetrujem sa len na vzpriamený postoj. Ale na Close To Me mám nejednu spomienku - zo setlistu sme ju vyradili, pretože nám nejako nesedela, hoci sme ju prednedávnom nahrali pre akustické bonusové cd ku Greatest Hits. Celý akustický album sme nahrali počas jednej jedinej noci, čo bolo celkom zábavné.
Je to trochu komplikované, pretože kvalitu dobrej skladby hodnotím podľa toho, či sa dá zahrať aj akusticky. V tomto som trochu staromódny - ale Close To Me sa zahrať dá. Vždy som si myslel, že produkcia s tým rátala, ale až teraz je z nej veselá popová skladba. Lepšia, ako som si myslel."thinking of the days that are no more

©2001-19 monghi