Wrong Number - 1997


Pochopili ste túto uletenú skladbu? Nie? No tak skúste, či pochopíte Robertove vysvetlenie, ktoré z neho išlo síce horko - ťažko... ale predsa


V rádiovej show Rock Live sa spýtali Roberta, čo ho inšpirovalo k napísaniu skladby "Wrong Number" (Omyl). Robert odpovedal: "ó nie.... jediná otázka, na ktorú neviem odpovedať..."

Ďalšie ozrejmenie časti z tejto piesne: a potom si mrmlal popod nos niečo o omyloch v komunikácii v dnešnej dobe: "môžem iba vysvetliť, že väčšina piesní, ktoré som napísal, majú hovorový charakter: začiatok, stred a ...KONIEC (smeje sa), ale táto pieseň je bez konca. Je tam, zmiešaných veľa vecí. Presne ani neviem... a možno aj áno, ale to by sme boli v éteri ďalšiu hodinu..."

"Stále som považoval za komické - nápaditosť farieb v móde alebo nemódne farby. Lipovo zelená a "mandarinkovo" oranžová... spomínam si, ako ich moje staršie sestry nosili. Som dosť starý na to, aby som si pamätal 60-te roky. Bola to otrasná kombinácia a ľudia to v lete nosili... lipovo zelenú a mandarinkovo oranžovú. Ľudia radi veria ilúzii, že ak budú nosiť tieto "správne farby", budú vyzerať neodolateľne."

"Ďalšou časťou je telefonický rozhovor, ktorý som dostal v rádiovej show, počas letného turné v Amerike. Naozaj to ale nie je dôležité... pravdepodobne preto, lebo som stretol Davida Bowieho a povedal mi, že sa nemám trápiť nad významom slov... zaves... netráp sa, nemusíš... sa... trápiť... "
Veď načo:)


za poskytnutý materiál ďakujem ultr@violetthinking of the days that are no more

©2001-19 monghi