The Cure našli novú chuť do života


"The Cure sú Led Zeppelinmi tejto posratej generácie", vyhlasuje Carlos Dengles, bassgitarista kapely Interpol, "nikdy nezostarnú". Denglerova kapela otvárala v septembri akciu KROQ Inland Invasion, kde sa striedala klasika, ako Bow Wow Wow a Duran Duran s novátormi ovplyvnenými 80-tymi rokmi, ako napr. Hot Hot Heat.


Ale najočakávanejší, a najviac prediskutovávaní boli práve The Cure, ktorí sa na východnom pobreží opäť objavili po troch rokoch abstinencie. "Cure boli na scéne už vtedy, keď sme my boli ešte malé decká", komentuje Paul Hawley z Hot Hot Heat, ktorý zároveň priznal, že sú ovplyvnení rannou ich tvorbou. "Je úžasné, že čím ste starší, tým sa vám vynára viac spomienok z minulosti." Dokonca aj mladé dievčatá tomu rozumejú. "Hovoria o veciach, ktorými sme prešli... o smútku, depresii, láske...", hovorí 18-ročná fanynka, Melissa Loza, "súčasné kapely to tak ako The Cure nedokážu."
Nič z toho Roberta Smitha neprekvapuje. "Túto vlnu naštartovali decká, ktoré počúvali Disintegration, vyrástli a založili si kapely", vraví spevák z The Cure. Smith momentálne pracuje na novom albume, ktorý by mal vyjsť na jar budúceho roku. "Bude to veľmi tvrdý album", dodáva, "Cureovsky tvrdý, žiaden new-metal." Dovtedy môžte počúvať dnešné kapely ako Cureheads, Interpol, The Rapture, AFI a Hot Hot Heat, ktoré počúva aj Smith. "Snažím sa nájsť aspoň kúsok toho, čím som tieto kapely inšpiroval", dodáva, "kupujem si ich albumy cez Amazon."

Matt Diehl , Rolling Stones Magazine, 10/10/2003thinking of the days that are no more

©2001-19 monghi