Exkluzívne s Jasonom Cooperom


Administrátorovi stránok simongallup.com sa podarilo spojiť s Jasonom Cooperom a položiť mu (pravdepodobne postredníctvom mailu) zopár otázok


Nahrávanie s Rossom Robinsonom je v plnom prúde, máte za sebou už 5 týždňov. Môžeš nám čo to o nahrávaní prezradiť, ako prebieha, ako nový materiál znie?
Začali sme 21.januára a teraz sme v štúdiu už 8 týždeň. Všetko beží úplne skvele. Už po troch týždňoch som mal nahraté všetky bicie party a odvtedy sa pohrávam už len s perkusiami a dolaďovaním. Nahrávky znejú veľmi atmosfericky a totálne typicky cure-ovsky.

Roger s Robertom udržujú pri živote thecure.com, Simon vyhľadáva informácie o bicykloch, aký si ty internetový užívateľ? Nazrieš aj na stránky fanúšikov The Cure?
Využívam internet, ale nie pre vyššie spomenuté veci, ani nenavštevujem fan stránky, hoci som presvedčený, že nie sú nezaujímavé.

The Cure majú za sebou pozoruhodný úspech a bohatý archív nahrávok. Stretol si sa niekde, ako posledný člen kapely, s tak bohatým archívom skladieb?
Dovtedy som poznal len zopár skladieb, ale je ich ešte niekoľko, ktoré si musím vypočuť, aby som si propomenul, ako ich treba hrať.

Tvoje najsilnejšie zážiky s The Cure? Nejaký koncert, darček od fanúšikov, video/single, z ktorého máš obrovskú radosť?
Zážitky ... vystúpenie vo Wembley, let Concordom na moje prvé turné po Amerike, cestovanie (tour)busom po Európe, v ktorom bol zabudovaný videosystém, vystúpenia v Paríži, Berlíne, Madride, Ríme, Prahe, Varšave... hranie na novom albume, video Mint Car natáčané v Brazílii.

Video Trilogy zachytáva 3 hodiny živého vystúpenia. Ako si sa cítil mentálne a fyzicky po skončení koncertu?
Unavene ale totálne šťastne... čaj a sušienky ma postavili na nohy.

A teraz otázka, ktorej odpoveď by chcel poznať každý fanúšk The Cure!! V sekcii rozhovorov na Trilogy DVD si sa otočil k Simonovi a spýtal sa: "Simon, ktorý Cure song to neznášam?". Simon si čosi zamrmlal, čo si ty opísal: "toto sa nedá zopakovať". Čo to Simon povedal?
Spýtal som sa na to Simona, a ani on mi na to nevedel odpovedať.

zdroj: simongallup.comthinking of the days that are no more

©2001-19 monghi