Pristihnutý & vypočutý.....odovzdávanie cien časopisu "Q" 2003


Robert Smith nie je človek stvorený pre veľkú a noblesnú spoločnosť. Presvedčiť sa o tom mohlo zopár šťastlivcov, ktorí strávili s Robertom "poetický" večer v rámci odovdávania Q awards 2003. Horšie to však bolo nadránom


Bolo by príšerné inšpirovať generáciu zohyzdených idiotov.

Aký alkohol si na tentoraz uprednostnil?
Bohužiaľ, na to, že sa nachádzam v spoločnosti vyblýskanej samými hviezdami, som sa rozhodol piť pivo, pokým sa tu ten chaos neutíši. Zvykol som piť kokteily, ale teraz si myslím, že všetci tridsiatnici a vyššie, ktorí ich pijú, by mali byť odstrelení. Ja som momentálne vnútorne naprogramovaný ešte stále na raňajšie hodiny- normálne vstávam medzi treťou a štvrtou poobede.

Noc ešte len začína, nič nie je stratené. Našiel si si tu už nejakých známych priateľov?
Akurát dosť. (po jeho boku sa chichúňa Tricky)
Tricky: The Cure dnes mohli vyhrať cenu najlepšej skupiny. Myslím to vážne! Všetci ocenení, ktorí vyhrali znejú ako The Cure. Robert je tu už pomaly "stáročia“ a stvoril množstvo vecí... Démoni - tak poďte! Vyzývame vás na boj!

Prezraď nám, čo pekné ti z tohto večera utkvelo v pamäti?
Šokovala ma skutočnosť, že počas odovzdávania ľudia vstávali a tlieskali o dušu. Skutočne, na čo to divadlo? Mali by sa viac krotiť. Väčšinu skupín, ktoré ocenili, a ktoré nás uvádzali ako inšpiráciu mám rád, dokonca som sa tu s nimi stretol. Sú to pohodoví ľudia, čo znamená plus. Bolo by príšerné inšpirovať generáciu zohyzdených idiotov.

Ešte stále ťa štve pomenovanie, ktorým vás priraďujú ku "gotickej skupine"?
Je to jeden z mylných názorov, ktorý sa prieči s tým, čo vlastne "robíme" v tej to krajine. Smiešnym paradoxom je skutočnosť, keď som sa minulý týždeň vrátil z Ameriky a niekto mi pustil video z "Fame Academy", kde ľudia spievali "Friday I´m in love" a jeden šikulka z davu to ohodnotil slovami - "To je gotická pieseň!? Vy predsa nemáte gotické korene!". Predpokladám, že tento zhustený názor toho človeka konečne udupe pretrvávajúcu pochabosť. The Cure nie sú gotickou skupinou. Poniektoré skupiny, ktoré sa na nás odvolávajú nemajú ani za hovno poňatia, čo je to gotika. Zoberte si napr. Hot Hot Heat, Interpol a The Rapture. Ani zďaleka nie sú gotikmi. Tricky nedávno pretvoril Love Cats a zbožňujem, ak niekto žije v podobnom svete ako ja.

Čo chystáš?
Pripravujem sa na makačku s Trickym, teda aspoň dúfam, že z toho niečo bude. Dohovorili sme si, že ešte pred Vianocami by sme mohli niečo vydať. Ale inak, máme v pláne dokončiť rozpracované demá a začneme nahrávať s našim producentom Rossom Robinsonom ( Korn/ Slipknot)


Pristihnutý & vypočutý

Spevákovi gotických The Cure, Robertovi Smithovi, bol celý ceremoniál nadmieru ukradnutý. Po slávnosti zablúdil do útlej spoločenskej miestnosti, kde vyhrávala tlmená klavírna hudba a okolo- prítomných "liečil" vlastným recitovaním myšlienok a kázňami. Potom, ako sa dostatočne spoločensky unavil vďaka červenému vínu a dotáral nezmysly o Princovi, ho nadránom prítomní našli sedieť samého na schodoch v tichom plači.

za poskytnutý materál ďakujem ultr@violetthinking of the days that are no more

©2001-19 monghi