Top 5 z Join The Dots - Record Collector 01/2004


Opäť sa vráťme k nedávnemu januárovému vydaniu magazínu Record Collector a pozrime na ich päť najlepších kúskov z kompilácie Join The Dots


'Im Cold' (1979)

Zlomyseľná psychadélia, ktorú The Cure hodili na singel "Jumping Someone Else´s Train". Stará skladba ponúkajúca variabilnú rýchlosť ponurných gitarových efektov a tajúplné vokály Siouxie, vďaka ktorým sa vám totálne znepáči všetko, čo dovtedy nahrali. K tomu hrôzostašný text a účinok je jasný.

'Splintered In Her Head' (1981)

Hypnotické bicie, harmonika a ťažko zrozumiteľný text napísaný na základe knihy "Charlotte Sometimes". Táto b-strana, z roku 1981, naštartovala cestu Smithovej posadnutosti a šialensta, ktorá vyvrcholila monumentálnou Pornography.


'A Chain Of Flowers' (1987)

Najstrelenejšia stránka Roberta Smitha v príťažlivej balade z 12" singla "Catch". "Nikdy ti nepoviem o všetkom, čím mi naháňaš strach", spieva v tejto piesni Robert, čím sa stal popovým idolom miliónov goth fanyniek.


'2 Late' (1989)

Melancholická pieseň zo singla "Love Song", ktorá prelomila hranice nesmrteľnosti. "Počkám si na teba kde stále som čakával, za znameniami, čo správy šírili". Nekonečný gitarový riff urobil z tejto skladby omnoho lepšiu vec, ako samotná A-strana.


'It Used To be Me' (1996)

Strach a nechuť zo samého seba vo vážnom kontraste so streleným singlom "The 13th". Text plný pochybností sa javí, akoby skladba každú chvíľu končila, no následne znova ožíva.thinking of the days that are no more

©2001-19 monghi