Robert v zákulisí BandLab NME Awards 2022


Počas odovzdávania každoročných ocenení britského hudobného magazínu NME poskytol Robert prvé konkrétne informácie o chystanom albume The Cure.


Na ceste sú hneď dva štúdiové albumy a Robert podotkol, že jeden z nich by sa mohol objaviť už "skutočne čoskoro".

"Aktuálne pracujem na dvoch albumoch The Cure a jeden z nich je už dokončený. Bohužiaľ je dokončený práve ten druhý. Na to prvom potrebujem dokončiť ešte vokály štyroch skladieb. Na každom z nich je 10 piesní. Finálny mix začíname 1.apríla, takže mi zostávajú tak tri týždne."

"Ale názov albumu už viem - "Songs Of A Lost World". Má pripravenú grafiku, stanové poradie skladieb, je takmer hotový! Všetko to spomaľuje príprava vinylu, ale výjsť by to celé mohlo v septembri. Ja osobne by som bol najradšej, keby to už bolo vonku. Neznášam to čakanie."

Ohľadne zvuku očakávaných nahrávok Robert uviedol: "Prvému albumu dominuje neúprosné temnota a pochmúrnosť. Je to tá najtemnejšia vec, akú sme kedy nahrali. Ten druhý album je optimistický, no a môj sólový album vyjde najskôr na budúci rok."

"Musím to stále prehodnocovať. Sólový album som chcel nahrať celé roky. Uvedomujem si, že mám na to už len jeden pokus a tak som teraz začal pridávať skutočné a akustické nástroje, kdežto takto pred dvoma rokmi to bola všetko len akási spätná väzba - dokonca som bol tým všetkým mierne znechutený. Počul som to zatiaľ tak trikrát a príde mi to celé ako blbosť."

zdroj: NME, 03/03/2022thinking of the days that are no more

©2001-22 monghi